GD Estoril Praia - GD Chaves 1-1 (1-1). Liga portugalska - 32. kolejka Segunda Liga

8 maja na Estádio António Coimbra da Mota odbyło się starcie 32. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Estorilu Praia i Chavesu. Mecz zakończył się remisem 1-1.

32. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-05-08 21:15 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Arbiter: Gustavo Fernandes Correia
GD Estoril Praia
GD Chaves
1
1
Miguel Crespo 34'
Zé Tiago 30'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Estorilu Praia wygrał aż cztery razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Estoril Praia: Miguelowi Crespowi w 14. i Brunonowi Lourençowi w 27. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chavesu w 30. minucie spotkania, gdy Zé Tiago zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 32. minucie żółtą kartką został ukarany Luís Silva, piłkarz gości.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 34. minucie bramkę wyrównującą zdobył Miguel Crespo.

W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta z Chavesu, a w 43. minucie Hugona Basto z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Estorilu Praia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jeana Lazare'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić André Franco. W 66. minucie Gamboa został zmieniony przez Loreintza Rosiera.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Miguel Crespo, osłabiając zespół gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 14. minucie. Trener Chavesu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Benny, a murawę opuścił Luís Silva. Od 76 minuty boisko opuścili zawodnicy Estorilu Praia: André, Bruno Lourenço, André Vidigal, na ich miejsce weszli: Abdul-Aziz Yakubu, Harramiz, Murilo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Wellingtona Carvalha, Vasca Fernandesa, Zé Tiago zajęli: João Bachi, Hélder Guedes, Luís Rocha.

Od 80. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Estorilu Praia i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Rafael Ferreira Viegas
86′ João Diogo Gomes de Freitas
Miguel Ângelo Marques Granja
43′ Hugo Cerqueira Pinto Basto
Vasco Herculano Salgado Cunha Mango Fernandes88′
João Carlos Reis Graça
João Carlos Silva Reis
66′ João Pedro Costa Gamboa
José Tiago Almeida Martins  30′ 90′
 34′ 14′ 70′ Miguel Crespo da Silva
Luís Manuel Costa Silva32′ 75′
27′ 76′ Bruno Miguel Ponces Lourenço
Kevin Lenini Gonçalves Pereira de Pina
90′ André Filipe Cunha Vidigal
Olávio Vieira dos Santos Júnior
65′ André Filipe Russo Franco
Roberto Porfírio Maximiano Rodrigo41′
76′ André Clovis Silva Filho
José Manuel Mendes Gomes
65′ Jean Thierry Lazare Amani
Luís Carlos Rocha Rodrigues90′
José Pedro Magalhães Valente
Bernardo Oliveira Dias75′ 80′
66′ Loreintz Rosier
João Pedro Fortes Bachiessa88′
76′ Harramiz Quieta Ferreira Soares
Hélder Tiago Pinto Moura Guedes88′
90′ 90′ Murilo Oliveira de Freitas

76′ Abdul-Aziz Yakubu

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Estorilu Praia w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Drużyna Estorilu Praia w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.