GD Estoril Praia - FC Penafiel 3-1 (2-0). Liga portugalska - 14. kolejka Segunda Liga

4 stycznia na Estádio António Coimbra da Mota odbyło się starcie 14. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Estorilu Praia i Penafilu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Estorilu Praia 3-1.

14. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-04 18:00 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Arbiter: Manuel António Rodrigues Oliveira
Paulo Henrique 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół Penafilu wygrał aż osiem razy, zremisował siedem, a przegrał tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie arbiter pokazał kartkę Carlesowi Sorii z Estorilu Praia.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Miguel Crespo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Estorilu Praia, zdobywając bramkę w 20. minucie meczu. W 26. minucie kartką został ukarany Loreintz Rosier, piłkarz gospodarzy.

W drugiej minucie doliczonego czasu do własnej bramki trafił zawodnik Penafilu Capela.

Trener Penafilu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gustavo Henrique, a murawę opuścił Bruno César. Drugą połowę jedenastka Penafilu rozpoczęła w zmienionym składzie, za João Amorima wszedł Dénis Duarte.

W 48. minucie kartkę otrzymał Dénis Duarte z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Estorilu Praia w 51. minucie spotkania, gdy Hugo Gomes strzelił trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Harramiza z Estorilu Praia, a w 61. minucie Paula Henriquego z drużyny przeciwnej. W 70. minucie Capela został zmieniony przez Pedro Prazeresa. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Danielowi Leitemu, zawodnikowi Estorilu Praia.

Trener Estorilu Praia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko André. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić João Carlos. W 79. minucie Loreintz Rosier został zmieniony przez Jeana Lazare'a, a za Brunona Lourença wszedł na boisko Murilo, co miało wzmocnić zespół Estorilu Praia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Coronasa na Vitinhę oraz Ronalda Tavaresa na Pedro Soaresa. W 90. minucie sędzia ukarał kartką André, piłkarza gospodarzy.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 84 ataki oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania gola pocieszenia strzelił Paulo Henrique. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

FC Penafiel
72′ Daniel Alexis Leite Figueira
Luís Carlos Gaspar dos Santos Ribeiro
 51′ Hugo Domingos Gomes
David Thomaz dos Santos Oliveira
Hugo Cerqueira Pinto Basto
João Carlos Nogueira Amorim46′
João Carlos Reis Graça
Paulo Henrique Rodrigues Cabral  90′ 61′
17′ 74′ Carles Soria Grau
Simão Pedro Soares Azevedo
João Pedro Costa Gamboa
Fernando Jorge Barbosa Martins 45′ (samob.) 70′
 20′ Miguel Crespo da Silva
Pedro Emanuel Moreira de Sousa80′
90′ Bruno Miguel Ponces Lourenço
José Carlos Silva Franco
26′ 79′ Loreintz Rosier
Bruno Cesar Zanaki46′
79′ João Carlos Cardoso Santo
Ronaldo Rodrigues Tavares80′
58′ 75′ Harramiz Quieta Ferreira Soares
. Wagner
Thiago Rodrigues da Silva
Emanuel Rodrigues Novo
Bernardo Maria Morais Cardoso Vital
Vítor Hugo Almeida Tavares80′
74′ Pedro Carvalhosa Empis
Cassiano Borges Santana
75′ André Filipe Cunha Vidigal
Dénis Paulo Duarte46′ 48′
79′ Jean Thierry Lazare Amani
Leandro Marcelo Sousa Teixeira
90′ Murilo Oliveira de Freitas
Abilio Rafael Barbosa de Sousa
79′ 90′ André Clovis Silva Filho
Pedro Fontainhas Prazeres70′
Francisco Jorge Tavares Oliveira
Gustavo Henrique Alves Rodrigues46′
Abdul-Aziz Yakubu
Pedro Augusto Ferreira Soares80′

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom Estorilu Praia, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.