GD Estoril Praia - Academico de Viseu FC 3-0 (2-0). Liga portugalska - 20. kolejka Segunda Liga

16 lutego na Estádio António Coimbra da Mota odbyło się spotkanie 20. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Estorilu Praia i Viseu FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Estorilu Praia 3-0.

20. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-16 21:00 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Arbiter: Vitor Jorge Fernandes Ferreira
Gamboa 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Estorilu Praia wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Picy z zespołu gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Estorilu Praia w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się André Vidigal.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Estorilu Praia w 45. minucie spotkania, gdy André strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Niedługo później Gamboa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Estorilu Praia, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie starcia. Pica z Viseu FC w 58. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 17. minucie.

W 61. minucie Fernando Ferreira zastąpił Dioga. W tej samej minucie Yuri został zmieniony przez Luisinha, co miało wzmocnić zespół Viseu FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając André Vidigala na Brunona Lourença. Kibice Estorilu Praia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jeana Lazare'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Miguel Crespo.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Viseu FC doszło do zmiany. Anthony Carter wszedł za Paula Ayongo. W 72. minucie boisko opuścili piłkarze Estorilu Praia: Loreintz Rosier, João Carlos, a na ich miejsce weszli Gamboa, André. W tej samej minucie trener Viseu FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł André Carvalhas, a murawę opuścił João Vasco.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w zespole Viseu FC za Panej wszedł Jeremías Rodríguez, a w drużynie Estorilu Praia Zé Valente zmienił André Franco. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Jeanowi Lazare'owi z Estorilu Praia. Była to 80. minuta pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

João Miguel Passos Manuel Pica17′ 58′
 54′ 72′ João Pedro Costa Gamboa
Joel Filipe Sousa Monteiro
65′ Miguel Crespo da Silva
Valdemar António Almeida76′
 41′ 65′ André Filipe Cunha Vidigal
Fernando Jose Almeida Ferreira61′
76′ José Pedro Magalhães Valente
Paul Ayongo72′
Murilo Oliveira de Freitas
João Vasco Lima Santos de Miranda72′
 45′ (k.) 72′ André Clovis Silva Filho
Diogo Cautela Bondoso
65′ 80′ Jean Thierry Lazare Amani
André Filipe da Silva Carvalhas72′
65′ Bruno Miguel Ponces Lourenço
Diogo de Almeida Santos61′
72′ Loreintz Rosier
Jeremías Martín Rodríguez Puch76′
72′ João Carlos Cardoso Santo
Sena Yang
Harramiz Quieta Ferreira Soares
Anthony Charles Carter72′
76′ André Filipe Russo Franco
Luis Miguel Pinheiro Andrade61′

Drużyna Estorilu Praia była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Estorilu Praia przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.