GD Estoril Praia - Académica de Coimbra 1-2 (0-0). Liga portugalska - 19. kolejka Segunda Liga

6 lutego na Estádio António Coimbra da Mota odbył się pojedynek 19. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Estorilu Praia i Académicy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Académicy 2-1.

19. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-06 21:30 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
GD Estoril Praia
Académica de Coimbra
1
2
Gamboa 88'
Traquina 85',90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Estorilu Praia wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Od 18. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Académicy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Académicy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Filipe Chaby'ego. Na boisko wszedł Fabinho, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Harramiz z Estorilu Praia i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Trener Estorilu Praia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Murilo, a murawę opuścił Bruno Lourenço. W tej samej minucie André zastąpił João Carlosa. W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w zespole Estorilu Praia za Miguela Crespa wszedł André Vidigal, a w drużynie Académicy João Mário zmienił Leandra Sancę.

W 82. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ricardo Dias osłabiając drużynę Académicy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 32. minucie.

Bramkarz Estorilu Praia wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na pięć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Traquina. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W 88. minucie Gamboa wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: André Franco, Zé Valente, a na ich miejsce weszli Jean Lazare, Gamboa.

Zespół Académicy nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Traquina ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-2.

Minutę później sędzia ukarał żółtą kartką Mohameda Bouldiniego, piłkarza Académicy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Bruno Martins Teles
 88′ (k.) 89′ João Pedro Costa Gamboa
Ricardo Dias32′ 82′
79′ Miguel Crespo da Silva
Carlos Filipe Fonseca Chaby67′
89′ Jean Thierry Lazare Amani
Ricardo Guima
79′ Bruno Miguel Ponces Lourenço
Mohamed Bouldini90′
45′ 69′ Harramiz Quieta Ferreira Soares
João Mário Nunes Fernandes79′
79′ André Clovis Silva Filho
Carlos Daniel Silveira da Graça
79′ André Filipe Cunha Vidigal
Fábio Miguel Jesus Carvalho67′
89′ José Pedro Magalhães Valente
Diogo João Nogueira Pereira
Loreintz Rosier
Atair Mimito Rocha Biai
79′ João Carlos Cardoso Santo
Leandro Mário Baldé Sanca79′
79′ Murilo Oliveira de Freitas
Daniel Costa
89′ André Filipe Russo Franco
Mihlali Samson Mayambela

Zawodnicy Estorilu Praia otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Académicy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.