GD Chaves - SL Benfica II 0-0. Liga portugalska - 20. kolejka Segunda Liga

W pojedynku 20. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 14 lutego, zespół Chavesu zremisował z Benficą II 0-0. Starcie odbyło się na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira.

20. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-14 15:00 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Arbiter: Carlos André Fernandes Macedo
GD Chaves
SL Benfica II
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Chavesu wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie Tiago Gouveia zastąpił Úmara Embaló. Trener Chavesu postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Jonathana Rubia i na pole gry wprowadził napastnika Williama. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w drużynie Chavesu doszło do zmiany. Zé Tiago wszedł za Roberta. Chwilę później trener Benficy II postanowił wzmocnić formację obronną i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Sandra Cruza. Na boisko wszedł Pedro Ganchas, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Benfica II: Tiagowi Araújowi w 87. minucie i Fábiowi Baptiście w piątej minucie doliczonego czasu spotkania.

Między 89. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Chavesu: João Teixeira, Niltinho, na ich miejsce weszli: Hélder Guedes, Nicolas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ilii Vukoticia, Henrique Araúja zajęli: Tomás Azevedo, Luis Lopes.

Sandro Plinio Rosa Cruz75′
71′ Jonathan Josué Rubio Toro
Diogo Alexandre Almeida Mendes
89′ Joao Teixeira
Tiago Filipe Alves Araújo87′
João Pedro Araújo Correia
David José Gomes Oliveira Tavares
João Pedro Fortes Bachiessa
Ilija Vukotić90′
71′ Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo
Tiago Maria Antunes Gouveia62′
89′ Nilton Soares Rodrigues
Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito
71′ José Tiago Almeida Martins
Tomás Alexandre Rente Azevedo90′
Kevin Lenini Gonçalves Pereira de Pina
Úmaro Embaló62′
71′ William Alves de Oliveira
Luis Henrique Barros Lopes90′
89′ Hélder Tiago Pinto Moura Guedes
Henrique Martins Pereira
89′ Nicolas Reis Bernardo
Filipe Miguel Nicolácia da Cruz

Jeśli zespół Chavesu nie wykorzystał 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Chavesu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.