GD Chaves - SC Covilha 2-0 (0-0). Liga portugalska - 28. kolejka Segunda Liga

11 kwietnia na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira odbył się mecz 28. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Chavesu i Covilha. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chavesu 2-0.

28. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-04-11 15:00 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Arbiter: José Dinis Lopes Nunes Godinho Gorjão
GD Chaves
SC Covilha
2
0
Roberto 53'
João Correia 61'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć zespół Covilha wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Bernardowi Martinsowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chavesu w 53. minucie spotkania, gdy Roberto zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 57. minucie kartką został ukarany Jean Felipe, piłkarz Covilha. Kibice Covilha nie mogli już doczekać się wprowadzenia Deivisona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Bernardo Martins. W 58. minucie w jedenastce Covilha doszło do zmiany. Lewis Mbah wszedł za João Cardosa.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Chavesu, strzelając kolejnego gola. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu wynik ustalił João Correia.

Po chwili trener Chavesu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Wellington Carvalho, a murawę opuścił Juninho. W tej samej minucie João Teixeira został zastąpiony przez Zé Tiago. Między 71. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Chavesu: João Bachi, Benny, Roberto, na ich miejsce weszli: Luís Silva, Bura, Hélder Guedes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leo, Gilberta Silvy, Tiaga Moreiry zajęli: Areias, Mohamed Ndao, Inusah Adam.

W 74. minucie arbiter ukarał kartką Roberta, zawodnika gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Leonardo Navacchio
 61′ João Pedro Araújo Correia
Jean Felipe Nogueira da Silva57′
83′ Bernardo Oliveira Dias
Filipe Couto Cardoso
Nuno Miguel Prata Coelho
Gilberto Manuel Pereira da Silva84′
67′ Joao Teixeira
João Pedro Pinto Cardoso58′
83′ João Pedro Fortes Bachiessa
Bernardo Sousa Pereira Brites Martins51′ 58′
 53′ (k.) 74′ 86′ Roberto Porfírio Maximiano Rodrigo
Gleison Wilson Da Silva Moreira
67′ Olávio Vieira dos Santos Júnior
Leonardo Ferreira Cá71′
Ricardo Samuel Cruz Moura
Bruno Miguel Miranda Bolas
Rafael Ferreira Viegas
Joel Ângelo Couto Ferreiro Vital
83′ Miguel Ângelo Marques Granja
Felipe Francisco Macedo
José Manuel Mendes Gomes
Abdul Wahab Hanan
67′ José Tiago Almeida Martins
Mohamed Lamine Ndao84′
83′ Luís Manuel da Costa Silva
Inusah Adam84′
67′ Wellington Nascimento Carvalho
Deivison William Borges58′
86′ Hélder Tiago Pinto Moura Guedes
Rui Manuel Linhares Areias71′
Nicolas Reis Bernardo
Lewis Mbah Enoh58′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Covilha pokazał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.