GD Chaves - Porto II 4-2 (0-2). Liga portugalska - 6. kolejka Segunda Liga

W pojedynku 6. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 19 września, zespół Chavesu wygrał z Porto II 4-2 (0-2). Mecz na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira obejrzało 771 widzów.

6. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-09-19 15:00 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Widzów: 771 | Arbiter: David Rafael Oliveira Silva
Gonçalo Borges 39'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Chavesu wygrała aż trzy razy, zremisowała sześć, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Porto II otworzyli wynik. W 20. minucie bramkę zdobył Samba Koné.

W 33. minucie arbiter pokazał kartkę Leviemu Faustinowi, zawodnikowi Porto II.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto II w 39. minucie spotkania, gdy Gonçalo Borges strzelił drugiego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Platiny'emu z drużyny gospodarzy.

Zawodnicy Chavesu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się João Mendes.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Chavesu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie Adriano Castanheira wyrównał wynik meczu.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy Adriano Castanheira po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-2.

W 68. minucie Platiny został zastąpiony przez Guimę. W tej samej minucie Batxi został zmieniony przez Wellingtona Carvalha, a za João Teixeirę wszedł na boisko Juninho, co miało wzmocnić drużynę Chavesu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriga Fernandesa na Vasca Sousę oraz Sambę Konégo na Bernarda Folhę.

W 78. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił João Mendes z Chavesu. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 83. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Gonçalowi Borgesowi i Wellingtonowi Carvalhowi.

Chwilę później trener Chavesu postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Adriana Castanheirę wszedł Bruno Langa, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W doliczonej piątej minucie meczu kartkę obejrzał Diogo Abreu z Porto II. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-2.

João Marcelo Messias Ferreira85′
 52′, 78′ 87′ João Sabino Mendes Neto Saraiva
João Miguel Teixeira Mendes
Nwankwo Emeka Obiora
Samba Koné  20′ 70′
Nuno Miguel Prata Coelho
Mor Ndiaye85′
68′ Joao Teixeira
Rodrigo Francisco Pinto Vieira Fernandes70′
45′ 68′ Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues
Gonçalo Oscar Albuquerque Borges  39′ 83′ 85′
 55′, 65′ 84′ Adriano Duarte Castanheira
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader
68′ João Pedro Fortes Bachiessa
Silvestre Varela
Paulo Vítor Fagundes dos Anjos
Ivan Magalhães Miguel Cardoso
84′ Bruno Alberto Langa
Leonardo Borges da Silva
Luís Carlos Rocha Rodrigues
Wesley Augusto Henn Marth
Nuno Vieira Campos
Romain Rodrigues Correia85′
87′ Kevin Lenini Gonçalves Pereira de Pina
Vasco José Cardoso Sousa70′
68′ Ricardo Guima
Diogo Dias Ressurreição
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes
Diogo Filipe Pacheco Abreu85′ 90′
68′ Olávio Vieira dos Santos Júnior
Bernardo Pereira Folha70′
68′ 83′ Wellington Nascimento Carvalho
João Gabriel Martins Peglow85′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.