GD Chaves - Porto II 1-1 (1-1). Liga portugalska - 24. kolejka Segunda Liga

W meczu 24. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 14 marca, jedenastka Chavesu zremisowała z Porto II 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira.

24. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-03-14 15:00 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
GD Chaves
Porto II
1
1
Roberto 43'
Bernardo Folha 22'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Chavesu wygrała aż trzy razy, zremisowała pięć, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto II w 22. minucie spotkania, gdy Bernardo Folha strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Roberto z zespołu gospodarzy. Była to 24. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Roberto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chavesu, zdobywając bramkę w 43. minucie pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie arbiter ukarał kartką Hulka, piłkarza Porto II. Kibice Porto II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gonçala Borgesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kelvin Boateng.

W 71. minucie João Bachi zastąpił Juninha. Po chwili trener Chavesu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Niltinho, a murawę opuścił Wellington Carvalho. Między 78. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Chavesu: Roberto, Benny, Luís Rocha, na ich miejsce weszli: Hélder Guedes, Zé Tiago, Nicolas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hulka, Romária Baró, Daniela Ediego-Mesumbe'a zajęli: Diogo Bessa, Johan Gómez, Igor Cássio.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartki otrzymał Zé Tiago, João Reis z Chavesu. W drugiej połowie nie padły gole.

Goncalo Brandao
88′ Luís Carlos Rocha Rodrigues
Tiago Manuel Maio Matos
Vasco Herculano Salgado Cunha Mango Fernandes
João Marcelo Messias Ferreira
90′ João Carlos Silva Reis
Carlos Gabriel Moreira de Oliveira57′ 80′
88′ Bernardo Oliveira Dias
Rodrigo Pinheiro Ferreira
Nuno Miguel Prata Coelho
Bernardo Pereira Folha  22′
Joao Teixeira
Romário Manuel Silva Baró80′
71′ João Pedro Fortes Bachiessa
Rodrigo Ribeiro Valente
 43′ 24′ 78′ Roberto Porfírio Maximiano Rodrigo
Kelvin Owusu Boateng67′
78′ Wellington Nascimento Carvalho
José Diogo Bessa Rocha Ferreira80′
88′ 90′ José Tiago Almeida Martins
Alphonsus Chukwuebuka Dike
Kevin Lenini Gonçalves Pereira de Pina
Diogo Dias Ressurreição
71′ Olávio Vieira dos Santos Júnior
Rafael Reis Pereira
78′ Hélder Tiago Pinto Moura Guedes
Gonçalo Oscar Albuquerque Borges67′
88′ Nicolas Reis Bernardo
Johan Arath Gómez80′
78′ Nilton Soares Rodrigues
Igor Cássio Vieira dos Santos88′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Porto II przyznał jedną.

Zespół Chavesu w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.