GD Chaves - GD Estoril Praia 0-2 (0-0). Liga portugalska - 15. kolejka Segunda Liga

W starciu 15. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 9 stycznia, drużyna Chavesu przegrała z Estorilem Praia 0-2 (0-0). Mecz odbył się na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira.

15. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-09 13:00 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Arbiter: Gustavo Fernandes Correia
GD Chaves
GD Estoril Praia
0
2
Miguel Crespo 67'
Bruno Lourenço 84'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków drużyna Chavesu wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie kartkę dostał João Correia, zawodnik Chavesu.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę otrzymał Hugo Basto z jedenastki gości. W 58. minucie João Bachi został zastąpiony przez Roberta.

Bramkarz Chavesu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 67. minucie bramkę zdobył Miguel Crespo.

Trener Chavesu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bennego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Zé Tiago. W 70. minucie Bura został zmieniony przez Héldera Guedesa, co miało wzmocnić zespół Chavesu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając João Carlosa na Abdula-Aziza Yakubu w 83. minucie. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Wellingtonowi Carvalhowi z Chavesu.

Niedługo później Bruno Lourenço wywołał eksplozję radości wśród kibiców Estorilu Praia, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie starcia. W 89. minucie w jedenastce Estorilu Praia doszło do zmiany. André Vidigal wszedł za Brunona Lourença.

Chwilę później trener Estorilu Praia postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Miguela Crespa wszedł Marcos Valente, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Daniel Alexis Leite Figueira
70′ Miguel Ângelo Marques Granja
Hugo Domingos Gomes
Luís Carlos Rocha Rodrigues
Hugo Cerqueira Pinto Basto47′
João Carlos Silva Reis
João Carlos Reis Graça
70′ José Tiago Almeida Martins
Carles Soria Grau
Nuno Miguel Prata Coelho
João Pedro Costa Gamboa
Joao Teixeira
Miguel Crespo da Silva  67′ 90′
29′ João Pedro Araújo Correia
Bruno Miguel Ponces Lourenço  84′ 89′
58′ João Pedro Fortes Bachiessa
Loreintz Rosier
76′ Wellington Nascimento Carvalho
Marcos André Costa Valente90′
70′ Bernardo Oliveira Dias
André Filipe Cunha Vidigal89′
58′ Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo
Jean Thierry Lazare Amani
70′ Hélder Tiago Pinto Moura Guedes
Murilo Oliveira de Freitas
Nicolas Reis Bernardo
André Clovis Silva Filho
Nilton Soares Rodrigues
Abdul-Aziz Yakubu83′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Chavesu, a zawodnikom gości przyznał jedną.