GD Chaves - FC Arouca 2-1 (1-0). Liga portugalska - 17. kolejka Segunda Liga

W meczu 17. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 24 stycznia, drużyna Chavesu zwyciężyła z FC Arouca 2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira.

17. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-24 15:00 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Arbiter: Rui Miguel Gomes Lima
GD Chaves
FC Arouca
2
1
Luís Rocha 9',57'
Arsénio 70'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Luís Rocha.

Od 15. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chavesu.

Na drugą połowę zespół FC Arouca wyszedł w zmienionym składzie, za Marca Soaresa wszedł Leandro Silva. W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Victorowi Hugo z FC Arouca.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chavesu w 57. minucie spotkania, gdy Luís Rocha zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką João Bassa z FC Arouca, a w 62. minucie Roberta z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Adílio Santos został zmieniony przez Nuna Rodriguesa. W 64. minucie w drużynie Chavesu doszło do zmiany. Jonathan Rubio wszedł za João Teixeirę.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 70. minucie wynik ustalił Arsénio.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Luísowi Silvie, piłkarzowi Chavesu. Trener Chavesu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Niltinha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić João Bachi. W 75. minucie w drużynie Chavesu doszło do zmiany. Zé Tiago wszedł za Raphaela Guzza.

Trener FC Arouca postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Thales'a i na pole gry wprowadził napastnika Heliardę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 81. minucie Roberto został zmieniony przez Kevina Pinę, co miało wzmocnić zespół Chavesu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Moreirę na Yawa Mosesa. Od 88. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Chavesu i jedną drużynie przeciwnej.

Drużynie FC Arouca zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Chavesu.

Victor Hugo Silva Braga55′
 9′, 57′ (k.) 23′ Luís Carlos Rocha Rodrigues
Baptiste Aloe15′
João Carlos Silva Reis
Thales Bento Oleques79′
72′ Luís Manuel da Costa Silva
João Othavio Basso61′
75′ Raphael Guzzo
Mateus Quaresma Correia
45′ Nuno Miguel Prata Coelho
Pedro Manuel da Silva Moreira85′
30′ 64′ Joao Teixeira
Lawrence Ofori
João Pedro Araújo Correia
Marco Paulo Silva Soares46′
75′ João Pedro Fortes Bachiessa
Adílio Correia dos Santos62′
62′ 81′ Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo
Bruno Gonçalves do Prado
75′ José Tiago Almeida Martins
Joel António Soares Ferreira
81′ Kevin Lenini Gonçalves Pereira de Pina
Yaw Moses85′ 88′
64′ 90′ Jonathan Josué Rubio Toro
Leandro Miguel Pereira da Silva46′
Nicolas Reis Bernardo
Nuno Miguel Santos Rodrigues62′
75′ 89′ Nilton Soares Rodrigues
Gildo Olímpio Sena Monteiro

Christian Vassilakis García

Heliardo Vieira da Silva79′

Przewaga drużyny FC Arouca w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał siedem żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC Arouca pokazał cztery.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.