GD Chaves - CD Mafra 1-1 (1-0). Liga portugalska - 31. kolejka Segunda Liga

W meczu 31. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 1 maja, zespół Chavesu zremisował z Mafrą 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira.

31. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-05-01 12:00 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Arbiter: João Carlos Casegas Marques Almeida
GD Chaves
CD Mafra
1
1
Wellington Carvalho 33'
Gui Ferreira 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Chavesu wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Rúben Ramos z zespołu gości. Była to 12. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chavesu w 33. minucie spotkania, gdy Wellington Carvalho strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chavesu.

Na drugą połowę zespół Chavesu wyszedł w zmienionym składzie, za Bennego wszedł Luís Silva. W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andrezinha z Mafry, a w 57. minucie João Correię z drużyny przeciwnej.

Kibice Mafry nie mogli już doczekać się wprowadzenia Carlosa Daniela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Rúben Ramos. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. W 65. minucie żółtą kartkę dostał Nuno Coelho z Chavesu.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 66. minucie Guilherme wyrównał wynik meczu.

W 68. minucie Wellington Carvalho został zmieniony przez João Bachiego. W tej samej minucie w drużynie Chavesu doszło do zmiany. José Gomes wszedł za João Reisa. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał João Correia z Chavesu i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 57. minucie.

Między 80. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Guilherme Filipe Salgado Ferreira  66′
68′ João Carlos Silva Reis
Nuno Vieira Campos85′
57′ 75′ João Pedro Araújo Correia
João Miguel Xavier Ferreira dos Santos
46′ Bernardo Oliveira Dias
Carlos Miguel Pereira Fernandes
65′ Nuno Miguel Prata Coelho
João Pedro Salazar da Graça80′
80′ Joao Teixeira
Rúben Ismael Valente Ramos12′ 59′
Olávio Vieira dos Santos Júnior
Abel Issa Camara
87′ Roberto Porfírio Maximiano Rodrigo
Rodrigo Miguel Forte Paes Martins
 33′ 68′ Wellington Nascimento Carvalho
Bruno da Silva Fonseca
68′ José Manuel Mendes Gomes
Miguel Martelo Lourenço
José Tiago Almeida Martins
Carlos Daniel Cevada Teixeira59′
46′ Luís Manuel Costa Silva
Fidelis Christopher Irhene86′ 87′
Kevin Lenini Gonçalves Pereira de Pina
Gwangin Lee
68′ João Pedro Fortes Bachiessa
Gustavo Moura e Souza
Hélder Tiago Pinto Moura Guedes
Stevy Okitokandjo80′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.