GD Chaves - CD Mafra 0-1 (0-1). Liga portugalska - 12. kolejka Segunda Liga

27 listopada na Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira odbył się pojedynek 12. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Chavesu i Mafry. Starcie zakończyło się zwycięstwem Mafry 1-0. Na stadionie stawiło się 471 widzów.

12. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-11-27 12:00 | Stadion: Estádio Municipal Eng. Manuel Branco Teixeira | Widzów: 471 | Arbiter: Rui Miguel Gomes Lima
GD Chaves
CD Mafra
0
1
Gui Ferreira 40'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Chavesu wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 13. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Chavesu i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Mafry zdobył z karnego Gui Ferreira w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Mafry.

Drugą połowę drużyna Mafry rozpoczęła w zmienionym składzie, za Brunona Silvę wszedł Pedro Barcelos. W 60. minucie Guima został zmieniony przez Paulinha.

A trener Mafry wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Marquesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Pedro Lucas. Po godzinie gry w zespole Mafry doszło do zmiany. Leandrinho wszedł za Andrezinha. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Mafra: Leandrinhowi w 73. i Ináciowi Miguelowi w 74. minucie.

Trener Chavesu postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika João Mendesa i na pole gry wprowadził napastnika Platiny'ego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 77. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Chavesu: Batxi, Luís Rocha, Nuno Campos, na ich miejsce weszli: Adriano Castanheira, Rúben Pereira, Bruno Langa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vitora Gabriela, Pedro Aparícia zajęli: Leandro Silva, Chahreddine Boukholda. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Chavesu: Paulowi Vítorowi i Rúbenowi Pereirze.

CD Mafra
90′ Paulo Vítor Fagundes dos Anjos
Miguel José Oliveira Silva Santos
Alexsandro Victor de Souza Ribeiro
Tomás Caldas Januário Carvalho Domingos
89′ Luís Carlos Rocha Rodrigues
Bruno da Silva Fonseca46′
90′ Nuno Vieira Campos
Inácio Miguel Ferreira Santos74′
38′ João Pedro Araújo Correia
Miguel Ângelo Marques Granja
13′ 60′ Ricardo Guima
Guilherme Filipe Salgado Ferreira  40′ (k.)
76′ João Sabino Mendes Neto Saraiva
Pedro Miguel Santos Aparício84′
Nuno Miguel Prata Coelho
Rodrigo Miguel Forte Paes Martins
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes
André Miguel Pinto Lopes62′
26′ 77′ João Pedro Fortes Bachiessa
Pedro Lucas Schwaizer62′
Wellington Nascimento Carvalho
Alves Nery Vitor Gabriel22′ 79′
Samuel António Silva
Renan Silva Bragança
60′ Paulo Henrique Araujo Borges
Pedro Henrique Barcelos Silva46′
89′ 90′ Rúben Filipe Gomes Pereira
Leandro Xavier Marques Silva79′
90′ Bruno Alberto Langa
Chahreddine Boukholda84′
João Ricardo Pereira Queirós
Leandro Cordeiro de Lima Silva Leandrinho62′ 73′
Kevin Lenini Gonçalves Pereira de Pina
Lucas Marques de Oliveira62′
76′ Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues
João Diogo Alves Rodrigues
77′ Adriano Duarte Castanheira
Gwangin Lee
Pedro Emanuel Moreira Ribeiro
Stevy Okitokandjo

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Mafry przyznał trzy.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.