Futebol Clube de Vizela - Futebol Clube do Porto 0-1 (0-0). Liga - 2. kolejka

W pojedynku 2. kolejki Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna FC Vizela przegrała z FC Porto 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio do Futebol Clube de Vizela w Caldas de Vizeli.

W  pojedynku 2. kolejki  Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna FC Vizela przegrała  z FC Porto  0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio do Futebol Clube de Vizela w Caldas de Vizeli.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół FC Porto wygrał aż cztery razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Diego Rosę z FC Vizela, a w 45. minucie Joao Maria z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Danny Namaso został zastąpiony przez Gabriela Verona. W tej samej minucie w jedenastce FC Porto doszło do zmiany. Otavio wszedł za Dannego Namasę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Vizela: Nunowi Moreirze w 48. i Samu w 56. minucie. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole FC Porto doszło do zmiany. Stephen Eustaquio wszedł za Marka Grujicia.

Trener FC Porto postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Evanilsona i na pole gry wprowadził napastnika Toniego Martineza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Między 62. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Vizela i jedną drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener FC Vizela postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tomasa Silvę wszedł Carlos Isaac, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka FC Vizela nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

W tej samej minucie w jedenastce FC Vizela doszło do zmiany. Osama Rashid wszedł za Diego Rosę. W 90. minucie sędzia ukarał kartką Osamę Rashida, piłkarza FC Vizela.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla FC Porto zdobył Ivan Marcano. Sytuację bramkową stworzył Wenderson Galeno.

Drużyna FC Porto była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami sześciu zawodników FC Vizela. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i pięć w drugiej połowie meczu. Piłkarze FC Porto otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.