Futebol Clube de Famalicao - Sporting Clube de Braga 0-3 (0-2). Liga - 2. kolejka

W meczu 2. kolejki Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 12 sierpnia, zespół FC Famalicao przegrał ze SC Braga 0-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Estadio Municipal de Famalicao w Vili Novach de Famalicão.

W  meczu 2. kolejki  Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 12 sierpnia, zespół FC Famalicao przegrał  ze SC Braga  0-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Estadio Municipal de Famalicao w Vili Novach de Famalicão.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków zespół FC Famalicao wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Nuno Sequeira wywołał eksplozję radości wśród kibiców SC Braga , strzelając gola w 13. minucie spotkania.

Drużyna FC Famalicao ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka SC Braga, zdobywając kolejną bramkę. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Simon Banza.

W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dylana Batubinsikę z FC Famalicao, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Fabiana Silvę z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 61. minucie za Vitora Oliveirę wszedł Alvaro Djalo. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy FC Famalicao: Pele, Santiago Colombatto, a na ich miejsce weszli Gustavo Assuncao, Andre Simoes.

W 73. minucie w drużynie SC Braga doszło do zmiany. Andre Castro wszedł za Andre Hortę. W tej samej minucie trener SC Braga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Iuriego Medeirosa. Na boisko wszedł Diego Lainez, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 75. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Famalicao: Rui Fonte, Theo Fonseca, a na ich miejsce weszli Alex Millan, Zaydou Youssouf.

W 79. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Simon Banza ze SC Braga. W 80. minucie Junior Kadile został zmieniony przez Gustava Sa, co miało wzmocnić zespół FC Famalicao. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simona Banzę na Abla Ruiza oraz Fabiana Silvę na Dinisa Pinta.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki FC Famalicao: Hernanowi De La Fuentemu i Gustavowi Sa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Drużyna SC Braga zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Piłkarze FC Famalicao dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.