Futebol Clube de Arouca - Gil Vicente Futebol Clube 1-0 (1-0). Liga - 2. kolejka

15 sierpnia na Estadio Municipal de Arouca odbyło się spotkanie 2. kolejki Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami FC Arouca i Gila Vicente FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Arouca 1-0.

15 sierpnia  na Estadio Municipal de Arouca odbyło się spotkanie  2. kolejki  Ligi Portugal Bwin pomiędzy drużynami FC Arouca  i Gila Vicente FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Arouca 1-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół FC Arouca wygrał aż osiem razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla FC Arouca zdobył Rafa Mujica w pierwszej minucie.

W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Cunhę z Gila Vicente FC, a w 44. minucie Ismailę Soro z drużyny przeciwnej. W 45. minucie Pedro Tiba zastąpił Matheusa Buena. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Gila Vicente FC: Ali Alipour, Mizuki Arai, a na ich miejsce weszli Pedro Tiba, Pedro Tiba.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Arouca.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Arouca: Alanowi Ruizowi w 52. i Ignaciowi de Arruabarrenie w 73. minucie. Trener Gila Vicente FC postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił obrońcę Henrique Gomesa i na pole gry wprowadził napastnika Boubacara Hannego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Carracę z Gila Vicente FC, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Vitinha z drużyny przeciwnej. W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Arouca: Morlaye Sylla, Vitinho, a na ich miejsce weszli Alan Ruiz, Andre Bukia. W drugiej połowie nie padły bramki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Arouca w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.