FC Vizela - Varzim SC 1-0 (1-0). Liga portugalska - 13. kolejka Segunda Liga

29 grudnia na Estádio Do Vizela w Caldas de Vizeli odbyło się spotkanie 13. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami FC Vizela i Varzimu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Vizela 1-0.

13. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-12-29 18:00 | Stadion: Estádio Do Vizela | Arbiter: Bruno Miguel Cândido Rebocho
FC Vizela
Varzim SC
1
0
Kiki Afonso 16'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów zespół Varzimu wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Vizela w 16. minucie spotkania, gdy Kiki Afonso zdobył pierwszą bramkę.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Varzim: Luisowi Pinheirze w 32. minucie i Luisowi Pedrowi w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Vizela.

Drugą połowę zespół Varzimu rozpoczął w zmienionym składzie, za Ibrahimę, Yusufa Tunça weszli Azougha Tembeng, George Kwame. Trener FC Vizela postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Tavinha. Na boisko wszedł Kiko Bondoso, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 68. minucie Luis Pedro został zastąpiony przez Nuna Valentego. W 69. minucie w drużynie FC Vizela doszło do zmiany. Fernando Cardozo wszedł za André Soaresa. Trener Varzimu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Ruiego Moreirę i na pole gry wprowadził napastnika Ruiego Coentrão. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 73. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole Varzimu doszło do zmiany. Christian Irobiso wszedł za Tiaga Cerveirę. W 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał André Vieira z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 73. minucie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie FC Vizela doszło do zmiany. Diogo Ribeiro wszedł za Francisa Canna. W drugiej połowie nie padły gole.

Ricardo Jorge Novo Nunes
 16′ Christian Neiva Afonso
. Andre Micael
Matheus de Mello Costa
Nélson José Figueiredo Agra
86′ Koffi Franck Kouao
Ibrahima Kalil Guirassy46′
90′ Francis Cann
André Filipe Silva Rocha Vieira73′ 88′
69′ André Tiago Carneiro Soares
Sodiq Olamilekan Fatai
Cassiano Dias Moreira
Tiago Ramos Cerveira78′
65′ Octávio Alexandre Leal Barros
Christian Okechukwu Irobiso78′
69′ 85′ Fernando David Cardozo Paniagua
George Nana Kwame Ofosu46′
90′ Diogo Ribeiro
Rui Abel Maia Coentrão69′
65′ Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gości dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół FC Vizela w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.