Reklama

Reklama

FC Vizela - Porto II 0-0. Liga portugalska - 19. kolejka Segunda Liga

W meczu 19. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 7 lutego, jedenastka FC Vizela zremisowała z Porto II 0-0. Pojedynek odbył się na Estádio Do Vizela w Caldas de Vizeli.

W  meczu 19. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 7 lutego, jedenastka FC Vizela zremisowała  z Porto II  0-0. Pojedynek odbył się na Estádio Do Vizela w Caldas de Vizeli.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Porto II wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką João Pedra z FC Vizela, a w 27. minucie Rodriga Valentego z drużyny przeciwnej.

Reklama

W 38. minucie João Pedro został zmieniony przez Koffiego Kouao. W 43. minucie arbiter pokazał kartkę Koffiemu Kouao, piłkarzowi gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener FC Vizela wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Francisa Canna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Fernando Cardozo. Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Tiago Matos z Porto II.

Chwilę później trener Porto II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Igor Cássio, a murawę opuścił Gonçalo Borges. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej czwartej minucie spotkania w zespole Porto II doszło do zmiany. Johan Gómez wszedł za Daniela Ediego-Mesumbe'a.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Porto II w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Drużyna gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Porto II w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół FC Vizela zawalczy o kolejne punkty w Covilhã. Jego przeciwnikiem będzie SC Covilha. Natomiast 14 lutego UD Oliveirense zagra z zespołem Porto II na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama