FC Vizela - Porto II 0-0. Liga portugalska - 19. kolejka Segunda Liga

W meczu 19. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 7 lutego, jedenastka FC Vizela zremisowała z Porto II 0-0. Pojedynek odbył się na Estádio Do Vizela w Caldas de Vizeli.

19. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-07 12:15 | Stadion: Estádio Do Vizela | Arbiter: Gustavo Fernandes Correia
FC Vizela
Porto II
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Porto II wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką João Pedra z FC Vizela, a w 27. minucie Rodriga Valentego z drużyny przeciwnej.

W 38. minucie João Pedro został zmieniony przez Koffiego Kouao. W 43. minucie arbiter pokazał kartkę Koffiemu Kouao, piłkarzowi gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener FC Vizela wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Francisa Canna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Fernando Cardozo. Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Tiago Matos z Porto II.

Chwilę później trener Porto II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Igor Cássio, a murawę opuścił Gonçalo Borges. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej czwartej minucie spotkania w zespole Porto II doszło do zmiany. Johan Gómez wszedł za Daniela Ediego-Mesumbe'a.

José Diogo Bessa Rocha Ferreira
21′ 38′ João Pedro Mendes Silva
Tiago Manuel Maio Matos75′
74′ Richard Ofori
João Marcelo Messias Ferreira
Fábio Samuel Amorim Silva
Mor Ndiaye
Marcos Paulo Gelmini Gomes
Rodrigo Ribeiro Valente27′
61′ Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte
Gonçalo Oscar Albuquerque Borges79′
46′ Fernando David Cardozo Paniagua
Francisco Fernandes Conceição90′
Cassiano Dias Moreira
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader86′ 90′
74′ Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso
Rodrigo Fernandes da Conceição
Ivo Filipe Claudino da Palma Gonçalves
Ivan Magalhães Miguel Cardoso
74′ Christian Neiva Afonso
Carlos Gabriel Moreira de Oliveira
38′ 43′ Koffi Franck Kouao
Rodrigo Pinheiro Ferreira
61′ Raphael Guzzo
David Vinhas
Marcelo Machado Vilela
Diogo Dias Ressurreição
46′ Francis Cann
Bernardo Pereira Folha
André Tiago Carneiro Soares
Kelvin Owusu Boateng
74′ 88′ Marcelo Antônio de Oliveira
Johan Arath Gómez90′
Diogo Ribeiro
Igor Cássio Vieira dos Santos79′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Porto II w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Drużyna gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Porto II w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.