FC Vizela - GD Estoril Praia 1-1 (0-1). Liga portugalska - 27. kolejka Segunda Liga

3 kwietnia na Estádio Do Vizela w Caldas de Vizeli odbył się pojedynek 27. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami FC Vizela i Estorilu Praia. Mecz zakończył się remisem 1-1.

27. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-04-03 12:00 | Stadion: Estádio Do Vizela | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
FC Vizela
GD Estoril Praia
1
1
André Soares 64'
A. Yakubu 13'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Estorilu Praia wygrał aż cztery razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Estorilu Praia nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Abdul-Aziz Yakubu. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 16. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Vizela i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Estorilu Praia.

Kibice Estorilu Praia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jeana Lazare'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić André Vidigal. W 56. minucie Miguel Crespo został zmieniony przez Harramiza.

Chwilę później trener FC Vizela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł André Soares, a murawę opuścił Tavinho. André Soares bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach. W 62. minucie w drużynie FC Vizela doszło do zmiany. Koffi Kouao wszedł za Richarda Oforiego.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie André Soares wyrównał wynik meczu.

Od 73. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. W 78. minucie Abdul-Aziz Yakubu został zmieniony przez Zé Valente'a, a za André Franco wszedł na boisko André, co miało wzmocnić zespół Estorilu Praia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raphaela Guzza na Marcelinha. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

João Carlos Reis Graça
16′ 62′ Richard Ofori
Carles Soria Grau
Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso
João Pedro Costa Gamboa73′
Fábio Samuel Amorim Silva
Miguel Crespo da Silva56′
30′ Marcos Paulo Gelmini Gomes
Bruno Miguel Ponces Lourenço81′
83′ Raphael Guzzo
André Filipe Cunha Vidigal56′
Cassiano Dias Moreira
André Filipe Russo Franco78′
58′ Octávio Alexandre Leal Barros
Abdul-Aziz Yakubu  13′ 78′
Pedro José Moreira Silva
Daniel Alexis Leite Figueira
62′ Koffi Franck Kouao
Marcos André Costa Valente
Julio Leonel Mosevich
João Diogo Gomes de Freitas
58′  64′ André Tiago Carneiro Soares
Murilo Oliveira de Freitas
83′ Marcelo Antônio de Oliveira
André Clovis Silva Filho78′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom FC Vizela, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Drużyna FC Vizela w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.