FC Vizela - FC Penafiel 3-1 (1-1). Liga portugalska - 16. kolejka Segunda Liga

16 stycznia na Estádio Do Vizela w Caldas de Vizeli odbył się mecz 16. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami FC Vizela i Penafilu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Vizela 3-1.

16. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-16 18:00 | Stadion: Estádio Do Vizela | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
Bruno César 18'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna FC Vizela wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Penafilu otworzyli wynik. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Bruno César. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Niedługo później Matheus Costa wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Vizela, strzelając gola w 35. minucie starcia. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Penafilu: Pedro Prazeresowi i Brunonowi Césarowi.

Bruno César z Penafilu w drugiej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 40. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Penafilu rozpoczął w zmienionym składzie, za Pedro Soaresa wszedł Vitinha. A kibice FC Vizela nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kika Bondosę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Francis Cann. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

W 62. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Samú, zawodnikowi FC Vizela. W 69. minucie Gustavo Henrique został zmieniony przez Ronalda Tavaresa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Vizela w 72. minucie spotkania, gdy Mohamed Aidara zdobył drugą bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Penafilu doszło do zmiany. Alan Schons wszedł za Coronasa.

W następstwie utraty bramki trener Penafilu postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Pedro Prazeresa i na pole gry wprowadził napastnika Robinha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół Penafilu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 84. minucie Matheus Costa ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 3-1.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w zespole FC Vizela doszło do zmiany. Richard Ofori wszedł za Tavinha. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtymi kartkami zostali ukarani Kiko Bondoso z FC Vizela oraz Dénis Duarte z drużyny gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

David Thomaz dos Santos Oliveira
 72′ Mohamed Aidara
Dénis Paulo Duarte90′
 35′, 84′ Matheus de Mello Costa
João Carlos Nogueira Amorim
82′ João Pedro Mendes Silva
Paulo Henrique Rodrigues Cabral
62′ Fábio Samuel Amorim Silva
Simão Pedro Soares Azevedo
Marcos Paulo Gelmini Gomes
Pedro Fontainhas Prazeres40′ 76′
57′ Francis Cann
Pedro Emanuel Moreira de Sousa75′
83′ André Tiago Carneiro Soares
Bruno Cesar Zanaki  18′ 40′ 45′
82′ Cassiano Dias Moreira
Gustavo Henrique Alves Rodrigues69′
88′ Octávio Alexandre Leal Barros
Cassiano Borges Santana
88′ Richard Ofori
Leandro Marcelo Sousa Teixeira
Marcelo Machado Vilela
Abilio Rafael Barbosa de Sousa
83′ Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte
Alan Eduardo Schons75′
82′ Fernando David Cardozo Paniagua
Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira76′
82′ Diogo Ribeiro
Ronaldo Rodrigues Tavares69′
57′ 90′ Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso

Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Penafilu, a piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Zespół FC Vizela w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.