FC Vizela - FC Paços de Ferreira 1-1 (1-0). Liga portugalska - 6. kolejka Primeira Liga

19 września na Estádio Do Vizela w Caldas de Vizeli odbyło się starcie 6. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami FC Vizela i FC Paços. Mecz zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 2 957 widzów.

6. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-09-19 16:30 | Stadion: Estádio Do Vizela | Widzów: 2957 | Arbiter: Cláudio Filipe Ruivo Pereira
FC Vizela
FC Paços de Ferreira
1
1
Guilherme Schettine 44'
Denílson 50'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 28. minucie czerwoną kartkę obejrzał Hélder Ferreira, tym samym zespół gości musiał większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

W 42. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Ivanildowi Fernandesowi, piłkarzowi FC Vizela.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy FC Vizela nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Guilherme Schettine. Asystę zaliczył Samú.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry żółte kartki dostał Marcos Paulo z FC Vizela i Maracás z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Vizela.

Na drugą połowę drużyna FC Paços wyszła w zmienionym składzie, za Nuna Santosa wszedł Juan Delgado.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 50. minucie gola wyrównującego strzelił Denílson.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stephena Antunesa z FC Paços, a w 62. minucie Koffiego Kouao z drużyny przeciwnej. W 65. minucie za Marcosa Paula wszedł Raphael Guzzo. Trener FC Vizela postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Kika Bondosę i na pole gry wprowadził napastnika Kévina Zohiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Vizela: Brunonowi Wilsonowi w 69. i Kikiemu Afonsowi w 84. minucie. Od 75 minuty boisko opuścili piłkarze FC Paços: Flávio Ramos, Lucas Silva, Denílson, Antunes, na ich miejsce weszli: Marco Baixinho, Zé Uilton, Douglas Tanque, Mohamed Diaby. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kikiego Afonsa, Nuna Moreiry zajęli: Richard Ofori, Tomás Silva. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

André Filipe Magalhães Ribeiro Ferreira
62′ Koffi Franck Kouao
Jorge Fernando dos Santos Silva
69′ Bruno Ricardo Valdez Wilson
Flávio da Silva Ramos75′
42′ Ivanildo Jorge Mendes Fernandes
Jóbson de Brito Gonzaga45′
84′ 90′ Christian Neiva Afonso
Vitorino Antunes83′
45′ 65′ Marcos Paulo Gelmini Gomes
Luíz Carlos Martins Moreira
90′ Nuno Gonçalo Rocha Moreira
Hélder José Castro Ferreira28′
65′ Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso
Lucas da Silva de Jesus75′
Domingues de Souza Claudemir
Stephen Antunes Eustáquio57′
Fábio Samuel Amorim Silva
Nuno Miguel Valente Santos46′
 44′ Guilherme Schettine Guimarães
Mohamed Lamine Diaby83′
90′ Richard Ofori
Matchoi Bobó Djaló
90′ Tomás Costa Silva
Abbas Ibrahim
65′ Raphael Guzzo
Douglas Willian da Silva Souza81′
Alex Méndez
Juan Antonio Delgado Baeza46′
Francis Cann
José Uilton Silva de Jesus75′
65′ Kévin Lucien Zohi
João Pedro Sousa Silva

Przewaga zespołu FC Vizela w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom FC Vizela w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast w drugiej jedną żółtą.

Zespół FC Vizela w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.