FC Vizela - CD Mafra 2-0 (0-0). Liga portugalska - 23. kolejka Segunda Liga

6 marca na Estádio Do Vizela w Caldas de Vizeli odbyło się starcie 23. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami FC Vizela i Mafry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Vizela 2-0.

Samú 70'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Mafry.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Vizela: Ericsonowi w 14. i Kikowi Bondosie w 45. minucie.

Na drugą połowę jedenastka FC Vizela wyszła w zmienionym składzie, za Ericsona wszedł Marcos Paulo.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 46. minucie Francis Cann dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Trener FC Vizela wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tavinha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Francis Cann. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola. Niedługo później trener Mafry postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Gustavo Souza, a murawę opuścił Edi Semedo. W tej samej minucie Rúben Ramos zastąpił Andrezinha.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał João Cunha, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Vizela w 70. minucie spotkania, gdy Samú zdobył drugą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 72. minucie kartkę otrzymał Marcelo z zespołu gospodarzy. Między 75. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Vizela: Raphael Guzzo, Marcelo, Kiki Afonso, na ich miejsce weszli: Leonel Mosevich, João Pedro, André Soares. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Carlosa Daniela, Camary, João Cunhy zajęli: Wenderson, Lee Gwangin, Stevy Okitokandjo. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Carlos Daniel Anastácio Henriques
89′ Christian Neiva Afonso
Pedro Henrique Barcelos Silva
Mohamed Aidara
João Tiago Oliveira da Cunha67′ 77′
Richard Ofori
Guilherme Filipe Salgado Ferreira
45′ Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso
Nuno Vieira Campos
 70′ Fábio Samuel Amorim Silva
João Miguel Xavier Ferreira dos Santos
83′ Raphael Guzzo
Carlos Daniel Cevada Teixeira75′
72′ 88′ Marcelo Machado Vilela
Carlos Miguel Pereira Fernandes
14′ 46′ Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte
Rúben Ismael Valente Ramos60′
 46′ 53′ Francis Cann
Tomás Caldas Januário Carvalho Domingos
83′ Leonel Mosevich
Dejan Kerkez
89′ André Tiago Carneiro Soares
Wenderson da Silva Costa Ferreira75′
João Pedro Fernandes Pais
Fidelis Christopher Irhene
46′ Marcos Paulo Gelmini Gomes
Gwangin Lee76′
88′ João Pedro Mendes Silva
Gustavo Moura e Souza60′
Fernando David Cardozo Paniagua
Stevy Okitokandjo77′
53′ Octávio Alexandre Leal Barros
André Miguel Pinto Lopes60′

Zawodnicy FC Vizela dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.