FC Vizela - CD Cova Piedade 2-1 (1-1). Liga portugalska - 15. kolejka Segunda Liga

W spotkaniu 15. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 10 stycznia, drużyna FC Vizela zwyciężyła z CD Cova 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Estádio Do Vizela w Caldas de Vizeli.

João Vieira 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna CD Cova wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze FC Vizela otworzyli wynik. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Cassiano. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W 34. minucie w zespole CD Cova doszło do zmiany. Yan Victor wszedł za Kheireddine'a Zarabiego. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Thabowi Celemu z CD Cova. Była to 38. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby João Vieira wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Cova, zdobywając bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener FC Vizela wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kika Bondosę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Francis Cann. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. W 65. minucie Femi Balogun został zmieniony przez João Abreu.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 68. minucie wynik ustalił Samú.

W następstwie utraty gola trener CD Cova postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił obrońcę Arnolda Nkufo i na pole gry wprowadził napastnika Wilsona Kenidego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Thabo Cele został zmieniony przez Hugona Machada, co miało wzmocnić zespół CD Cova. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając André Soaresa na Ericsona w 83. minucie oraz Cassiana na Dioga Ribeira w tej samej minucie. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Tavinho, zawodnik gospodarzy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Arnold Nkufo Issoko75′
 68′ Fábio Samuel Amorim Silva
Kheireddine Zarabi34′
Marcos Paulo Gelmini Gomes
Thabo Cele38′ 75′
63′ Francis Cann
João Filipe Couto Patrão
83′ André Tiago Carneiro Soares
Pedro Miguel Neves Santos
 16′ 90′ Cassiano Dias Moreira
Femi Emmanuel Balogun65′
81′ Octávio Alexandre Leal Barros
Hugo Miguel Alves Machado75′
83′ Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte
Gonçalo Garcias Neves Maria
Fernando David Cardozo Paniagua
Robson Vaz Shimabuku
90′ Diogo Ribeiro
Wilson Kenidy Correia Silva75′
63′ Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso
Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka CD Cova wymieniła czterech graczy.