FC Vizela - Casa Pia AC 3-1 (0-0). Liga portugalska - 21. kolejka Segunda Liga

20 lutego na Estádio Do Vizela w Caldas de Vizeli odbyło się spotkanie 21. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami FC Vizela i Casy Pia AC. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Vizela 3-1.

Ença Fati 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Na murawie, jak to często zdarzało się FC Vizela w tym sezonie, pojawił się Richard Ofori, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w ósmej minucie Koffiego Kouao. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Cassianowi z zespołu gospodarzy. Była to 39. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie Ericson został zmieniony przez Raphaela Guzza.

Tymczasem piłkarze FC Vizela nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 63. minucie Cassiano dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Piłkarze Casy Pia AC otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Ença Fati.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Vizela w 67. minucie spotkania, gdy Raphael Guzzo zdobył drugą bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Casy Pia AC doszło do zmiany. Vitó wszedł za Nermina Zoloticia.

Trener Casy Pia AC postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Christiana i na pole gry wprowadził napastnika Jotę IIego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 88. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Cassiano z FC Vizela. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mohameda Aidarę z FC Vizela, a w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania Zidane Banjaquiego z drużyny przeciwnej.

W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Tavinho, João Pedro, André Soares, a na ich miejsce weszli Kiko Bondoso, Francis Cann, Kiki Afonso. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Ricardo Jorge Cecilia Batista
90′ Christian Neiva Afonso
Kelechi John Christian
89′ Mohamed Aidara
Matheus de Jesus Dantas
Matheus de Mello Costa
Jefferson Moreira Nascimento
8′ Koffi Franck Kouao
Marvin Martins Santos Da Graca88′
Fábio Samuel Amorim Silva
Christian da Silva Fiel81′
Marcos Paulo Gelmini Gomes
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
56′ Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte
Nermin Zolotić71′
90′ Francis Cann
Abdul Malik Abubakari88′
 63′, 88′ 39′ Cassiano Dias Moreira
Ença Fati  66′ 81′
90′ Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso
Saviour Amunde Godwin
Ivo Filipe Claudino da Palma Gonçalves
Lucas Paes Souza
90′ João Pedro Mendes Silva
Bruno Miguel de Sousa Silva
8′ Richard Ofori
Victor Emanuel Araújo Ferreira71′
João Pedro Fernandes Pais
Zidane Agustini Banjaqui81′ 90′
56′  67′ Raphael Guzzo
Romeu Oliveira Ribeiro
Marcelo Machado Vilela
Diego Luiz de Siqueira Medeiros
Fernando David Cardozo Paniagua
Donald Dering Djoussé88′
90′ André Tiago Carneiro Soares
João Pedro Ferreira Silva81′
90′ Octávio Alexandre Leal Barros
Camilo José Triana Fragoso88′

Jedenastka FC Vizela zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze FC Vizela otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.