FC Porto - SL Benfica Lizbona 3-1 (2-0). Liga portugalska - 16. kolejka Primeira Liga

W starciu 16. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 30 grudnia, zespół Porto wygrał z Benficą Lizbona 3-1 (2-0). Mecz na Estádio Do Dragão obejrzało 46 250 widzów.

16. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-12-30 22:00 | Stadion: Estádio Do Dragão | Widzów: 46250 | Arbiter: Hugo Filipe Ferreira de Campos Moreira Miguel
R. Yaremchuk 46'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 54 razy. Zespół Porto wygrał aż 27 razy, zremisował 16, a przegrał tylko 11.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Benfica Lizbona: André Almeidzie w 8. i Janowi Vertonghenowi w 26. minucie.

W 29. minucie João Mário został zastąpiony przez Wilsona Manafę. W 30. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Fábiowi Cardosowi z Porto.

Wysiłki podejmowane przez zespół Porto w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie Fábio Vieira dał prowadzenie swojej drużynie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto w 37. minucie spotkania, gdy Pepê Aquino zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Otávio.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Roman Jaremczuk. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Asystę przy golu zanotował Rafa Silva.

W 49. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał André Almeida z Benficy Lizbona i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w ósmej minucie. W 51. minucie żółtą kartką został ukarany Pepê Aquino, piłkarz gospodarzy. W 52. minucie w drużynie Benficy Lizbona doszło do zmiany. Valentino Lazaro wszedł za Romana Jaremczuka.

A kibice Porto nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jesusa Coronę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Wilson Manafá. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzeciego gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Benficy Lizbona doszło do zmiany. Haris Seferović wszedł za Gonçala Ramosa. W tej samej minucie trener Benficy Lizbona postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Pizzi, a murawę opuścił João Mário.

W tej samej minucie w drużynie Benficy Lizbona doszło do zmiany. Adel Taarabt wszedł za Rafę Silvę.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 68. minucie wynik ustalił Mehdi Taremi. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Vitinhy.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania arbiter pokazał żółte kartki Toniemu Martínezowi z Porto oraz Diogowi Gonçalvesowi, Gilbertowi z zespołu gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Odysseas Vlachodimos
29′ João Mário Neto Lopes
Gilberto90′
Chancel Mbemba Mangulu
Felipe Rodrigues da Silva
30′ Fabio Cardoso
Silva Rafa66′
 37′ 51′ 83′ Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Éverton Sousa Soares87′
Vítor Machado Ferreira
Julian Weigl
 34′ 83′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Gonçalo Matias Ramos66′
 68′ 83′ Mehdi Taremi
Roman Jaremczuk  46′ 52′
Agustín Federico Marchesín
Helton Brant Aleixo Leite
29′ 60′ Wilson Migueis Manafá Jancó
Valentino Lazaro52′
83′ Sergio Oliveira
Soualiho Meité
83′ Francisco Fernandes Conceiçao
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi66′
60′ Jesus Corona
Adel Taarabt66′
83′ 90′ Antonio Martínez López
Haris Seferović66′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Benficy Lizbona, a piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.