FC Porto - SL Benfica Lizbona 1-1 (1-1). Liga portugalska - 14. kolejka Primeira Liga

15 stycznia na Estádio Do Dragão odbył się mecz 14. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Porto i Benficy Lizbona. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

14. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-01-15 22:00 | Stadion: Estádio Do Dragão | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
FC Porto
SL Benfica Lizbona
1
1
M. Marega 25'
Álex Grimaldo 17'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Zespół Porto wygrał aż 27 razy, zremisował 14, a przegrał tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benficy Lizbona w 17. minucie spotkania, gdy Álex Grimaldo strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Haris Seferović.

Zespół Benficy Lizbona krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Moussa Marega. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mehdi Taremi.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Między 50. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W 73. minucie sędzia wyrzucił z boiska Mehdiego Taremiego z Porto.

Kibice Benficy Lizbona nie mogli już doczekać się wprowadzenia Chiquinha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Pizzi. Na 11 minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał żółtą kartkę Chiquinhowi, zawodnikowi gości. Chwilę później trener Porto postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł João Mário, a murawę opuścił Zaidu Sanusi.

W tej samej minucie Luis Díaz został zmieniony przez Dioga Leitego. Od 83 minuty boisko opuścili zawodnicy Porto: Moussa Marega, Sérgio Oliveira, na ich miejsce weszli: Evanilson, Marko Grujić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Áleksa Grimalda, Rafy Silvy zajęli: Éverton, Gian-Luca Waldschmidt. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jana Vertonghena z Benficy Lizbona, a w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku Agustína Marchesína z drużyny przeciwnej.

FC Porto
90′ Agustín Federico Marchesín
Odysseas Vlachodimos
Eulânio Ângelo Chipela Gomes
Gilberto
Chancel Mbemba Mangulu
Nicolas Otamendi
51′ . Pepe
Jan Vertonghen84′
82′ Zaidu Sanusi
Nuno Albertino Varela Tavares54′
64′ Jesus Corona
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi50′ 77′
Andrés Mateus Uribe Villa
Silva Rafa90′
82′ Luis Fernando Díaz Marulanda
Alex Grimaldo  17′ 83′
90′ Sergio Oliveira
Julian Weigl
73′ Mehdi Taremi
Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
 25′ 73′ 90′ Moussa Marega
Haris Seferović
Diogo Meireles Costa
Helton Brant Aleixo Leite
82′ Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
. Jardel
90′ Marko Grujić
Gonçalo Matias Ramos
90′ Francisco Evanilson de Lima Barbosa
Andreas Samaris
Antonio Martínez López
Éverton Sousa Soares83′
82′ João Mário Neto Lopes
Gian-Luca Waldschmidt90′

Przewaga zespołu Benficy Lizbona w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Benficy Lizbona w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.