FC Porto - Rio Ave FC 2-0 (1-0). Liga portugalska - 16. kolejka Primeira Liga

1 lutego na Estádio Do Dragão odbył się pojedynek 16. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Porto i Rio Ave. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Porto 2-0.

16. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-01 20:00 | Stadion: Estádio Do Dragão | Arbiter: Nuno Miguel Serrano Almeida
FC Porto
Rio Ave FC
2
0
L. Díaz 44'
Evanilson 74'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 starć zespół Porto wygrał 26 razy i zanotował jedną porażkę oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Ronan z Rio Ave. Była to 38. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Luis Díaz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto, zdobywając bramkę w 44. minucie pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Porto.

Trener Rio Ave wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Francisca Geraldesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Carlos Mané. W 66. minucie Filipe Augusto został zmieniony przez Gugę.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Porto doszło do zmiany. Evanilson wszedł za Moussę Maregę. W 72. minucie sędzia pokazał kartkę Ivowi Pintowi, piłkarzowi gości.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Porto, strzelając kolejnego gola. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Evanilson. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Mehdi Taremi.

W 76. minucie w zespole Rio Ave doszło do zmiany. Anderson Cruz wszedł za Ronana. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Andrés Uribe z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener Porto postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Marko Grujić, a murawę opuścił Jesus Corona.

Między 80. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Porto: Zaidu Sanusi, Mehdi Taremi, Sérgio Oliveira, na ich miejsce weszli: Nanu, Fábio Vieira, Mamadou Loum. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fábia Coentrão, Tarantini zajęli: Pedro Amaral, Ryotaro Meshino. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Aderllan Leandro de Jesus Santos
80′ Zaidu Sanusi
Fábio Alexandre da Silva Coentrão85′
80′ Jesus Corona
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini85′
88′ Sergio Oliveira
Filipe Augusto Carvalho Souza66′
 44′ Luis Fernando Díaz Marulanda
Judilson Mamadu Pele
78′ Andrés Mateus Uribe Villa
Carlos Manuel Cardoso Mané46′
67′ Moussa Marega
Ronan David Jerônimo38′ 76′
81′ Mehdi Taremi
Jacinto Muondo Dala Gelson
Diogo Meireles Costa
Leonardo da Silva Vieira
80′ Eulânio Ângelo Chipela Gomes
Pedro Miguel Gaspar Amaral85′
Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
Nando Zen Pijnaker
81′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues66′
80′ Marko Grujić
Ryotaro Meshino85′
88′ Mamadou Loum N'Diaye
Francisco Oliveira Geraldes46′
Felipe Anderson Pereira Gomes
Diogo Emanuel Pinto Teixeira
67′  74′ Francisco Evanilson de Lima Barbosa
Anderson Emanuel Castelo Branco da Cruz76′
Antonio Martínez López
Said Ahmed Said

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.