FC Porto - Os Belenenses SAD 4-0 (2-0). Liga portugalska - 34. kolejka Primeira Liga

19 maja na Estádio Do Dragão odbył się mecz 34. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Porto i CF Belenenses. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Porto 4-0.

Diogo Leite 81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Drużyna Porto wygrała aż 29 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto w 14. minucie spotkania, gdy Mehdi Taremi strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 zdobytych bramek. Asystę zanotował Otávio.

W 23. minucie sędzia pokazał kartkę Wilsonowi Manafie z drużyny gospodarzy.

Jedenastka CF Belenenses ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Marko Grujić. Asystę przy bramce zanotował João Mário.

W 32. minucie arbiter ukarał kartką Thibanga Phetego, zawodnika gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna CF Belenenses wyszła w zmienionym składzie, za Tomása Ribeira wszedł Chima Akas.

Trzeba było trochę poczekać, aby Toni Martínez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto, strzelając kolejnego gola w 50. minucie starcia. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Mehdi Taremi.

W 59. minucie za Afonsa Sousę wszedł Sphephelo Sithole. Chwilę później trener Porto postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Fábio Vieira, a murawę opuścił Luis Díaz. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Diogo Leite z Porto. Była to 63. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto w 81. minucie spotkania, gdy Diogo Leite zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Fábia Vieiry.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce CF Belenenses doszło do zmiany. Francisco Teixeira wszedł za Silvestre Varelę. Kibice CF Belenenses nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brunona Ramiresa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 22 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Miguel Cardoso. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Tomás Aresta Branco Machado Ribeiro46′
 81′ 63′ Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
Thibang Sindile Theophilus Phete32′
23′ 69′ Wilson Migueis Manafá Jancó
Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Diogo dos Santos Cabral
Sergio Oliveira
Afonso Gamelas De Pinho Sousa59′
60′ Luis Fernando Díaz Marulanda
Rúben Alexandre Rocha Lima78′
 28′ 69′ Marko Grujić
Silvestre Varela82′
 14′ 65′ Mehdi Taremi
Zander Mateo Cassierra Cabezas
 50′ 65′ Antonio Martínez López
Chima Akas Uche46′
69′ Rui Filipe Caetano Moura
Nilton Varela Lopes78′
60′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Francisco José Coelho Teixeira82′
69′ Romário Manuel Silva Baró
Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
Felipe Anderson Pereira Gomes
Bruno Edgar Silva Almeida82′
65′ Francisco Fernandes Conceiçao
Sphephelo S'Miso Sithole59′
65′ Francisco Evanilson de Lima Barbosa
Edgar Patrício Franco Pacheco

Drużyna Porto była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Porto, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.