FC Porto - Moreirense FC 5-0 (1-0). Liga portugalska - 6. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 6. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 19 września, zespół Porto wysoko wygrał z Moreirense 5-0 (1-0). Mecz na Estádio Do Dragão obejrzało 14 009 widzów.

6. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-09-19 19:00 | Stadion: Estádio Do Dragão | Widzów: 14009 | Arbiter: António Emanuel Carvalho Nobre
Pepê 77'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Drużyna Porto wygrała aż 15 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Moreirense: Ibrahimie Camará w 10. i Paulinhowi w 32. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto w 34. minucie spotkania, gdy Mehdi Taremi strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto.

Zespół Moreirense ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Díaz. Przy zdobyciu bramki asystował Fábio Vieira.

W 53. minucie arbiter ukarał kartką Wendella, piłkarza gospodarzy. W 59. minucie Fábio Pacheco został zastąpiony przez Soriego Manégo. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Moreirense: Filipe Soares, Yan, a na ich miejsce weszli Ibrahima Camará, Paulinho.

Niedługo później Luis Díaz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie starcia. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Fábio Vieira.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 4-0 strzelił po raz drugi na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy Mehdi Taremi.

Chwilę później trener Moreirense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł André Luís, a murawę opuścił Rafael Martins.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto w 77. minucie spotkania, gdy Pepê zdobył piątą bramkę. Bramka padła po podaniu Fábia Vieiry.

W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką João Mária z Porto, a w 83. minucie Waltersona z drużyny przeciwnej. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Evanilson, Marko Grujić, a na ich miejsce weszli Andrés Uribe, Fábio Vieira. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-0.

Mateus Pasinato
81′ João Mário Neto Lopes
Paulo Sérgio Mota32′ 59′
Chancel Mbemba Mangulu
Artur Jorge Marques Amorim
Ivan Marcano
Lazar Rosić
53′ 75′ Wendell Nascimento Borges
Abdu Cadri Conté
81′ Andrés Mateus Uribe Villa
Ibrahima Camará10′ 59′
76′ Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Walterson Silva83′
 51′, 65′ 76′ Luis Fernando Díaz Marulanda
Felipe Augusto Rodrigues Pires
Vítor Machado Ferreira
Fábio José Ferreira Pacheco59′
81′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Gonçalo Baptista Franco75′
 34′ (k.), 71′ Mehdi Taremi
Pedro Miguel Santos Amador
81′ Marko Grujić
Filipe Miguel Barros Soares59′
Sergio Oliveira
Manconi Soriano Mané59′
76′  77′ Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Rúben Ismael Valente Ramos75′
75′ Francisco Fernandes Conceiçao
Yan Matheus Santos Souza59′
76′ Jesus Corona
Derik Gean Severino Lacerda
81′ Francisco Evanilson de Lima Barbosa
André Luís Silva de Aguiar75′

Drużyna Porto była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze Porto obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.