FC Penafiel - Varzim SC 1-2 (0-0). Liga portugalska - 15. kolejka Segunda Liga

10 stycznia na Estádio Municipal 25 de Abril odbyło się starcie 15. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Penafilu i Varzimu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Varzimu 2-1.

15. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-10 12:15 | Stadion: Estádio Municipal 25 de Abril | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Caetano 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Zespół Penafilu wygrał aż 11 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko siedem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartką został ukarany Luis Pinheiro, piłkarz gości.

Chwilę później trener Penafilu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 15. minucie na plac gry wszedł Pedro Prazeres, a murawę opuścił Wagner. W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Júniora Franco z Penafilu, a w 25. minucie Luisa Pedra z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Penafilu w 54. minucie spotkania, gdy Bruno César strzelił pierwszego gola.

Jedenastka gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Irobiso.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Dénisowi Duarte'owi z Penafilu. W 72. minucie Lessinho został zmieniony przez Ruiego Coentrão. W 75. minucie George Kwame został zmieniony przez Caetana, co miało wzmocnić zespół Varzimu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simãozinha na Gustava Henriquego oraz Pedro Prazeresa na Pedro Soaresa.

W 82. minucie sędzia ukarał kartką Caetana, piłkarza Varzimu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Varzimu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Caetano dał prowadzenie swojej drużynie.

W 87. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Vitinha, Leandro Teixeira, a na ich miejsce weszli Dénis Duarte, João Amorim. A trener Varzimu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yusufa Tunça. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Christian Irobiso. W doliczonym czasie gry w drużynie Varzimu doszło do zmiany. André Vieira wszedł za Sodiqa Olamilekana.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

. Andre Micael
72′ 87′ Dénis Paulo Duarte
Luis Pedro Gomes Martins25′
87′ João Carlos Nogueira Amorim
Luis Carlos Ventura Pinheiro10′
Paulo Henrique Rodrigues Cabral
Rui Filipe Araújo Moreira
76′ Simão Pedro Soares Azevedo
Azougha Tembeng Abenego
Pedro Emanuel Moreira de Sousa
Welesson Barreto Borges72′
19′ José Carlos Silva Franco
Christian Okechukwu Irobiso  63′ 90′
 54′ Bruno Cesar Zanaki
George Nana Kwame Ofosu75′
Ronaldo Rodrigues Tavares
Sodiq Olamilekan Fatai90′
15′ . Wagner
Tiago Ramos Cerveira
Filipe André Martins Freitas Ferreira
Ismael Costa Lekbab
87′ Vítor Hugo Almeida Tavares
Nélson José Figueiredo Agra
Cassiano Borges Santana
Nuno Daniel Costeira Valente
87′ Leandro Marcelo Sousa Teixeira
Boubakary Diarra
Abilio Rafael Barbosa de Sousa
Ibrahima Kalil Guirassy
15′ 76′ Pedro Fontainhas Prazeres
André Filipe Silva Rocha Vieira90′
Alan Eduardo Schons
Rui Abel Maia Coentrão72′
76′ Gustavo Henrique Alves Rodrigues
Rui Miguel Teixeira Caetano75′  82′ 82′
76′ Pedro Augusto Ferreira Soares
Yusuf Mert Tunç90′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gości, a w drugiej jedną. Piłkarze Penafilu dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Penafilu wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.