FC Penafiel - Porto II 0-0. Liga portugalska - 21. kolejka Segunda Liga

21 lutego na Estádio Municipal 25 de Abril odbyło się spotkanie 21. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Penafilu i Porto II. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

21. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-21 15:00 | Stadion: Estádio Municipal 25 de Abril | Arbiter: Hélder Miguel Azevedo Malheiro
FC Penafiel
Porto II
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów drużyna Porto II wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Penafiel: Pedro Soaresowi w 30. i Júniorowi Franco w 34. minucie.

W 53. minucie żółtą kartkę dostał Gustavo Henrique, piłkarz Penafilu. W 60. minucie Júnior Franco został zastąpiony przez Ruiego Pedra.

W tej samej minucie trener Penafilu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ronaldo Tavares, a murawę opuścił Pedro Soares. W 60. minucie Robinho został zmieniony przez João Amorima, a za Davida Caiado wszedł na boisko Wagner, co miało wzmocnić zespół Penafilu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gonçala Borgesa na Johana Gómeza. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Penafiel: Dénisowi Duarte'owi w 61. i Capeli w 75. minucie.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Porto II doszło do zmiany. Igor Cássio wszedł za Kelvina Boatenga. W 86. minucie arbiter wyrzucił z boiska Gonçala Brandão z Porto II. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w zespole Penafilu doszło do zmiany. Simãozinho wszedł za Paula Henriquego.

Chwilę później trener Porto II postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Rodriga Conceição wszedł Pedro Justiniano, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Porto II utrzymać remis.

Ricardo Manuel Rodrigues Vieira da Silva
61′ Dénis Paulo Duarte
José Diogo Bessa Rocha Ferreira
87′ Paulo Henrique Rodrigues Cabral
Goncalo Brandao86′
Ricardo Jorge Tavares Machado
Tiago Manuel Maio Matos
75′ Fernando Jorge Barbosa Martins
João Marcelo Messias Ferreira
73′ David Caiado Dias
Mor Ndiaye
34′ 60′ José Carlos Silva Franco
Rodrigo Ribeiro Valente
Bruno Cesar Zanaki
Gonçalo Oscar Albuquerque Borges82′
53′ Gustavo Henrique Alves Rodrigues
Kelvin Owusu Boateng82′
30′ 60′ Pedro Augusto Ferreira Soares
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader
60′ Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira
Rodrigo Fernandes da Conceição90′
Filipe André Martins Freitas Ferreira
Ivan Magalhães Miguel Cardoso
David Thomaz dos Santos Oliveira
Pedro Justiniano Almeida Gomes90′
60′ João Carlos Nogueira Amorim
Carlos Gabriel Moreira de Oliveira
87′ Simão Pedro Soares Azevedo
Rodrigo Pinheiro Ferreira
Leandro Marcelo Sousa Teixeira
Alphonsus Chukwuebuka Dike
Pedro Fontainhas Prazeres
Diogo Dias Ressurreição
60′ Rui Pedro da Silva e Sousa
Rafael Reis Pereira
60′ Ronaldo Rodrigues Tavares
Johan Arath Gómez82′
73′ . Wagner
Igor Cássio Vieira dos Santos82′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Drużyna Porto II miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną czerwoną kartkę zawodnikom Porto II, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał pięć żółtych.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Porto II w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.