FC Penafiel - CD Feirense 2-2 (1-1). Liga portugalska - 17. kolejka Segunda Liga

22 stycznia na Estádio Municipal 25 de Abril odbyło się spotkanie 17. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Penafilu i Feirense. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

17. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-22 21:15 | Stadion: Estádio Municipal 25 de Abril | Arbiter: Nuno Miguel Serrano Almeida
A. Marcus 58'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 starć jedenastka Penafilu wygrała siedem razy i zanotowała pięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Penafilu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie bramkę zdobył João Amorim.

Zawodnicy Feirense odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Fabrício Simões. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Júniorowi Franco z Penafilu. W 56. minucie Ença Fati zastąpił Agdona.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Feirense przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie Abraham Marcus dał prowadzenie swojej drużynie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

Chwilę później trener Feirense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł João Victor, a murawę opuścił Fabrício Simões. Po godzinie gry kartkę obejrzał Agdon z zespołu gości. Trener Penafilu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ronalda Tavaresa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Pedro Soares. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

Między 66. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Penafilu: Coronas, David, Pedro Prazeres, Simãozinho, na ich miejsce weszli: Wagner, Leandro Teixeira, David Caiado, Robinho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Abrahama Marcusa, João Tavaresa, Feliza Vaza zajęli: Ruca, Washington Santana, Fábio Espinho. W 70. minucie kartkę dostał Ícaro, zawodnik gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Júnior Franco.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Bruno Brígido de Oliveira
80′ David Thomaz dos Santos Oliveira
José Ricardo Avelar Ribeiro
Dénis Paulo Duarte
Ícaro do Carmo Silva70′
 7′ João Carlos Nogueira Amorim
Diogo Miguel Guedes Almeida
Paulo Henrique Rodrigues Cabral
Guilherme Magro Pires Ramos
85′ Simão Pedro Soares Azevedo
Abraham Marcus  58′ 85′
80′ Pedro Fontainhas Prazeres
Micael Cabrita Silva Mica
66′ Pedro Emanuel Moreira de Sousa
João Tavares Almeida85′
 90′ 55′ José Carlos Silva Franco
Ença Fati56′
Gustavo Henrique Alves Rodrigues
Feliz Edgar Neto Vaz85′
66′ Pedro Augusto Ferreira Soares
Fabrício Santos Simões  16′ (k.) 59′
Luís Carlos Gaspar dos Santos Ribeiro
Igor Carreira Rodrigues
Vítor Hugo Almeida Tavares
Rui Pedro Coimbra Chaves85′
80′ Leandro Marcelo Sousa Teixeira
David Luiz Pereira da Silva
Abilio Rafael Barbosa de Sousa
Pedro Filipe Tinoco Monteiro
80′ David Caiado Dias
Bruno Cristiano Conceição Carvalho Santos
Alan Eduardo Schons
Fábio Ricardo Gomes Fonseca85′
85′ Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira
Washington Santana da Silva85′
66′ Ronaldo Rodrigues Tavares
João Victor Cunha Borges59′
66′ . Wagner
Agdon Santos Menezes56′ 61′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.