FC Penafiel - Académica de Coimbra 0-0. Liga portugalska - 13. kolejka Segunda Liga

W meczu 13. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 5 grudnia, jedenastka Penafilu zremisowała z Académicą 0-0. Mecz na Estádio Municipal 25 de Abril obejrzało 817 widzów.

13. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-12-05 12:00 | Stadion: Estádio Municipal 25 de Abril | Widzów: 817 | Arbiter: Vitor Jorge Fernandes Ferreira
FC Penafiel
Académica de Coimbra
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań jedenastka Penafilu wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leandra Teixeirę z Penafilu, a w 41. minucie Reka z drużyny przeciwnej.

Trener Penafilu postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Ruiego Pedra. Na boisko wszedł Roberto, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 63. minucie Edi Semedo został zmieniony przez Ronalda Tavaresa.

W tej samej minucie w zespole Penafilu doszło do zmiany. Vasco Braga wszedł za João Amorima. Chwilę później trener Académicy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Hugo Seco, a murawę opuścił Sodiq Olamilekan. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Penafiel: Vascowi Bradze w 71. i Robinhowi w 88. minucie.

David Sena Fernandes Sualehe
23′ Leandro Marcelo Sousa Teixeira
Ricardo Dias
Fernando Jorge Barbosa Martins
Luís Manuel Gonçalves Silva41′
José Pedro Magalhães Valente
Atair Mimito Rocha Biai76′
63′ João Carlos Nogueira Amorim
João Carlos Cardoso Santo75′
62′ Rui Pedro da Silva e Sousa
Joao Pedro Guerra Cunha
88′ Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira
Sodiq Olamilekan Fatai64′
80′ Edson Rodrigues Farias
Jonathan Josué Rubio Toro85′
63′ Edi Maurício Sanches Semedo
João Paulo Lázaro Lucas76′
63′ 71′ Vasco André Carvalho Braga
Michel Barbosa de Lima
Pedro Fontainhas Prazeres
Mauro Andrés Caballero Aguilera85′
62′ Roberto Porfírio Maximiano Rodrigo
Fábio Fortes Moreira75′
80′ Feliz Edgar Neto Vaz
Tomás Morais Costa
63′ Ronaldo Rodrigues Tavares
Hugo André Rodrigues Seco64′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.