FC Paços de Ferreira - Vitoria Guimaraes SC 2-1 (1-1). Liga portugalska - 20. kolejka Primeira Liga

21 lutego na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze odbyło się starcie 20. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami FC Paços i Vitorii. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Paços 2-1.

20. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-21 16:00 | Stadion: Estádio da Capital do Móvel | Arbiter: Nuno Miguel Serrano Almeida
O. Estupiñán 23'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki drużyna Vitorii wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitorii w 23. minucie spotkania, gdy Oscar Estupiñán strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rochinha.

Piłkarze FC Paços nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie João Pedro wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Luther Singh.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trzeba było trochę poczekać, aby Hélder Ferreira wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Paços, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie spotkania. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Brunona Costy.

W 66. minucie za Alhassana Wakaso wszedł André Almeida. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Falaye Sacko z zespołu gości. W 75. minucie w drużynie Vitorii doszło do zmiany. Rúben Lameiras wszedł za Rochinhę.

Trener Vitorii postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika André Andrégo i na pole gry wprowadził napastnika Brunona Duartego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce FC Paços doszło do zmiany. Dor Jan wszedł za João Pedra. Trener FC Paços wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko João Amarala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Hélder Ferreira.

W 82. minucie arbiter ukarał kartką Pepelu, zawodnika gości. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce FC Paços doszło do zmiany. Adriano Castanheira wszedł za Luthera Singha. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Alhassan Wakaso66′
 62′ 77′ Hélder José Castro Ferreira
Marcus Edwards
 33′ 77′ João Pedro Sousa Silva
Oscar Eduardo Estupiñán Vallesilla  23′
87′ Luther Wesley Singh
Easah Zaheer Suliman
77′ Joao Pedro Reis Amaral
Ricardo Andrade Quaresma Bernardo
87′ Adriano Duarte Castanheira
Rúben Barcelos de Sousa Lameiras75′
77′ Dor Jan
Bruno Duarte da Silva75′

Sędzia nie ukarał piłkarzy FC Paços żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.