FC Paços de Ferreira - Vitoria Guimaraes SC 1-2 (1-0). Liga portugalska - 13. kolejka Primeira Liga

4 grudnia na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze odbył się mecz 13. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami FC Paços i Vitorii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Vitorii 2-1. Pojedynek obejrzało 1 989 widzów.

13. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-12-04 21:30 | Stadion: Estádio da Capital do Móvel | Widzów: 1989 | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
Bruno Duarte 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań jedenastka Vitorii wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 13 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach starcia sędzia pokazał kartkę João Ferreirze, piłkarzowi Vitorii.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FC Paços w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Denílson. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marco Baixinho.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Maracásowi i Brunonowi Duartemu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Paços.

Na drugą połowę zespół Vitorii wyszedł w zmienionym składzie, za João Ferreirę, Tomása Händela weszli Falaye Sacko, Óscar Estupiñán. W 60. minucie Nuno Santos zastąpił Mohameda Diaby'ego.

W 65. minucie w jedenastce Vitorii doszło do zmiany. Ricardo Quaresma wszedł za Rochinhę. Kibice Vitorii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolasa Janviera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Tiago Silva. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. Chwilę później trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Juan Delgado, a murawę opuścił Hélder Ferreira.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 36 minut, jednak jedenastka Vitorii doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Óscar Estupiñán. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Bruno Duarte.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartki João Pedrowi z FC Paços oraz Toniemu Borevkoviciowi z zespołu gości.

Niedługo później Bruno Duarte wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitorii, strzelając kolejnego gola w 90. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Marcus Edwards.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Vitorii doszło do zmiany. Alfa Semedo wszedł za Brunona Duartego. Dwie minuty później kartkę otrzymał Bruno Varela z drużyny gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Toni Borevković88′
40′ Jóbson de Brito Gonzaga
André Fonseca Amaro
Vitorino Antunes
Luís Rafael Soares Alves
60′ Nuno Miguel Valente Santos
Tiago Silva65′
81′ Luíz Carlos Martins Moreira
Domingos André Ribeiro Almeida
Stephen Antunes Eustáquio
Tomás Romano Pereira Santos Händel46′
66′ Hélder José Castro Ferreira
Marcus Edwards
 34′ 80′ Denílson Pereira Júnior
Bruno Duarte da Silva  90′ 40′ 90′
81′ Lucas da Silva de Jesus
Hélder José Oliveira Sá
60′ Mohamed Lamine Diaby
Falaye Sacko46′
Rui Miguel Guerra Pires
Guilherme Borges Guedes
81′ Abbas Ibrahim
Nicolas Janvier65′
66′ Juan Antonio Delgado Baeza
Alfa Semedo Esteves90′
81′ José Uilton Silva de Jesus
Ricardo Andrade Quaresma Bernardo65′
80′ 88′ João Pedro Sousa Silva
Óscar Eduardo Estupiñán Vallesilla46′  70′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gości. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy FC Paços obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.