FC Paços de Ferreira - SC Farense 0-2 (0-0). Liga portugalska - 28. kolejka Primeira Liga

20 kwietnia na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze odbył się pojedynek 28. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami FC Paços i Farense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Farense 2-0.

Fabrício Isidoro 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka FC Paços wygrała jeden raz, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Licá został zastąpiony przez Fabrícia Isidora.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Césarowi Martinsowi z Farense. Była to 29. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie w zespole FC Paços doszło do zmiany. Luíz Carlos wszedł za Abbasa Ibrahima. Trener FC Paços postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika João Amarala i na pole gry wprowadził napastnika Luthera Singha, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Bruno Costa, piłkarz gospodarzy. W 71. minucie w drużynie FC Paços doszło do zmiany. João Pedro wszedł za Brunona Costę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Farense w 77. minucie spotkania, gdy Ryan Gauld zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce FC Paços doszło do zmiany. Pedro Rebocho wszedł za Héldera Ferreirę.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Farense, strzelając kolejnego gola. W 84. minucie wynik ustalił Fabrício Isidoro. Sytuację bramkową stworzył Pedro Henrique.

Chwilę później trener Farense postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Braiana Mansillę wszedł André Pinto, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Farense utrzymać prowadzenie. W piątej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze gości: Fábio Nunes, Miguel Bandarra, a na ich miejsce weszli Abner Felipe, Pedro Henrique. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Abner Felipe Souza de Almeida90′
58′ Abbas Ibrahim
Ryan Gauld  77′ (k.)
61′ 71′ Bruno Xavier Almeida Costa
Luís Carlos Pereira Carneiro15′
Stephen Antunes Eustáquio
Jonatan Lucca
58′ Joao Pedro Reis Amaral
Braian Ezequiel Mansilla87′
Douglas Willian da Silva Souza
Amine Oudrhiri Idrissi
78′ Hélder José Castro Ferreira
Pedro Henrique Alves de Almeida90′
Michael Matias Fracaro
Hugo Miguel Barreto Henriques Marques
78′ Pedro Miguel Braga Rebocho
Fabio Nunes90′
58′ Luíz Carlos Martins Moreira
Carlos Alexandre Reis Pinto
Adriano Duarte Castanheira
Cássio Fernando Scheid
58′ Luther Wesley Singh
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus15′  84′
71′ João Pedro Sousa Silva
. Alvarinho

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.