FC Paços de Ferreira - Portimonense SC 0-0. Liga portugalska - 18. kolejka Primeira Liga

9 lutego na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze odbyło się spotkanie 18. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami FC Paços i Porimonense. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

18. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-09 16:00 | Stadion: Estádio da Capital do Móvel | Arbiter: Manuel Mota
FC Paços de Ferreira
Portimonense SC
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna FC Paços wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 13. a 31. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Paços i jedną drużynie przeciwnej.

Trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł João Pedro, a murawę opuścił Mohamed Diaby. W tej samej minucie za Luthera Singha wszedł Zé Uilton.

W tej samej minucie Hélder Ferreira został zmieniony przez João Amarala, co miało wzmocnić zespół FC Paços. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Beta na Brunona Moreirę. Po chwili trener Porimonense postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Luquinhasa wszedł Henrique, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Porimonense utrzymać remis.

Maurício de Carvalho Antônio
83′ Pedro Miguel Braga Rebocho
Fali Candé89′
Stephen Antunes Eustáquio
Ewerton da Silva Pereira23′ 89′
Luíz Carlos Martins Moreira
Dener Gomes Clemente
13′ 65′ Mohamed Lamine Diaby
Willyan da Silva Rocha
65′ Hélder José Castro Ferreira
Aylton Filipe Boa Morte72′
Douglas Willian da Silva Souza
Norberto Bercique Gomes Betuncal66′
31′ 65′ Luther Wesley Singh
Lucas Queiroz Canteiro72′
Michael Matias Fracaro
Kosuke Nakamura
Jóbson de Brito Gonzaga
Koki Anzai
65′ Joao Pedro Reis Amaral
Lucas de Lima Tagliapietra89′
Martín Manuel Calderón Gómez
Henrique Gelain Custodio72′
Abbas Ibrahim
Denis-Will Poha89′
83′ Adriano Duarte Castanheira
Anderson de Oliveira da Silva
Dor Jan
Fabricio dos Santos Messias
65′ José Uilton Silva de Jesus
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira66′
65′ João Pedro Sousa Silva
Jafar Salmani72′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Porimonense przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Porimonense w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.