FC Paços de Ferreira - Os Belenenses SAD 2-2 (2-0). Liga portugalska - 7. kolejka Primeira Liga

27 września na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze odbył się mecz 7. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami FC Paços i CF Belenenses. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 1 307 widzów.

7. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-09-27 20:00 | Stadion: Estádio da Capital do Móvel | Widzów: 1307 | Arbiter: Nuno Miguel Serrano Almeida
Alisson Safira 76'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Zespół FC Paços wygrał aż 14 razy, zremisował 11, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze FC Paços otworzyli wynik. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Nuno Santos. Sytuację bramkową stworzył Hélder Ferreira.

W 16. minucie kartką został ukarany Rui Pires, zawodnik gospodarzy.

Niedługo później Hélder Ferreira wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Paços, strzelając kolejnego gola w 20. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Luíza Carlosa.

W 24. minucie arbiter pokazał kartkę Afonsowi Sousie z zespołu gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka CF Belenenses rozpoczęła w zmienionym składzie, za Afonsa Sousę, Dannego Henriquesa weszli Pedro Nuno, Rafael Camacho.

Piłkarze CF Belenenses w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 60. minucie gola kontaktowego strzelił Alioune Ndour.

W 62. minucie César Sousa został zmieniony przez Francisca Teixeirę. Chwilę później trener FC Paços postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Héldera Ferreirę. Na boisko wszedł Juan Delgado, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę CF Belenenses przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie wynik ustalił Alisson Safira. Przy strzeleniu gola pomagał Carraça.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Paços: Zé Uiltonowi w 77. i João Pedrowi w 81. minucie. W 77. minucie Rui Pires został zmieniony przez Matchoiego Djaló, co miało wzmocnić zespół FC Paços. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alissona Safirę na Sphephela Sithole'a. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Luiz Felipe da Silva Nunes
77′ José Uilton Silva de Jesus
César Fernando Simões Sousa62′
 20′ 66′ Hélder José Castro Ferreira
Chima Akas Uche
Lucas da Silva de Jesus
Afonso Gamelas De Pinho Sousa24′ 46′
16′ 77′ Rui Miguel Guerra Pires
Thibang Sindile Theophilus Phete
 12′ 66′ Nuno Miguel Valente Santos
Alioune Ndour  60′
73′ Denílson Pereira Júnior
Andrija Luković
77′ Matchoi Bobó Djaló
Sphephelo S'Miso Sithole85′
66′ Abbas Ibrahim
Abel Issa Camara
66′ Juan Antonio Delgado Baeza
Pedro Nuno Fernandes Ferreira46′
73′ 81′ João Pedro Sousa Silva
Rafael Euclides Soares Camacho46′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom FC Paços, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.