FC Paços de Ferreira - Os Belenenses SAD 1-0 (0-0). Liga portugalska - 30. kolejka Primeira Liga

30 kwietnia na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze odbył się pojedynek 30. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami FC Paços i CF Belenenses. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Paços 1-0.

30. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-30 16:00 | Stadion: Estádio da Capital do Móvel | Arbiter: Gustavo Fernandes Correia
FC Paços de Ferreira
Os Belenenses SAD
1
0
João Pedro 85'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Zespół FC Paços wygrał aż 13 razy, zremisował 11, a przegrał tylko siedem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Brunonowi Coście z zespołu gospodarzy.

Drugą połowę drużyna FC Paços rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pedro Rebocha wszedł Hélder Ferreira. Drugą połowę zespół FC Paços rozpoczął w zmienionym składzie, za Maracása wszedł Marco Baixinho.

Trener FC Paços wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriana Castanheirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Bruno Costa. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. W 61. minucie za Luthera Singha wszedł João Amaral. W 69. minucie Rúben Lima został zmieniony przez Niltona Varelę, a za Francisca Teixeirę wszedł na boisko Thibang Phete, co miało wzmocnić drużynę CF Belenenses . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Douglasa Tanquego na João Pedra.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Luízowi Carlosowi, zawodnikowi gospodarzy. Trener CF Belenenses postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Afonsa Sousę i na pole gry wprowadził napastnika Edgara Pacheca. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 82. minucie w zespole CF Belenenses doszło do zmiany. Silvestre Varela wszedł za Brunona Ramiresa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Paços w 85. minucie spotkania, gdy João Pedro zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Henrique z CF Belenenses, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Fernanda Fonsecę z drużyny przeciwnej. Minutę później czerwoną kartkę obejrzał Hélder Ferreira, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Sphephela Sithole'a, piłkarza CF Belenenses.

Stanislav Kritsyuk
90′ Fernando Manuel Ferreira Fonseca
Goncalo Silva
Marcelo dos Santos Ferreira
Tomás Aresta Branco Machado Ribeiro
46′ Jóbson de Brito Gonzaga
. Henrique86′
46′ Pedro Miguel Braga Rebocho
Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
76′ Luíz Carlos Martins Moreira
Sphephelo S'Miso Sithole90′
11′ 60′ Bruno Xavier Almeida Costa
Afonso Gamelas De Pinho Sousa81′
Stephen Antunes Eustáquio
Rúben Alexandre Rocha Lima69′
José Uilton Silva de Jesus
Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
78′ Douglas Willian da Silva Souza
Francisco José Coelho Teixeira69′
61′ Luther Wesley Singh
Bruno Edgar Silva Almeida82′
Michael Matias Fracaro
André Campos Moreira
46′ Marco João Costa Baixinho
Danny Agostinho Henriques
Jorge Fernando dos Santos Silva
Chima Akas Uche
61′ Joao Pedro Reis Amaral
Diogo dos Santos Cabral
Matchoi Bobó Djaló
Nilton Varela Lopes69′
Abbas Ibrahim
Thibang Sindile Theophilus Phete69′
46′ 90′ Hélder José Castro Ferreira
César Fernando Simões Sousa
60′ Adriano Duarte Castanheira
Edgar Patrício Franco Pacheco81′
78′  85′ (k.) João Pedro Sousa Silva
Silvestre Varela82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy FC Paços dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół FC Paços w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.