FC Paços de Ferreira - Gil Vicente FC 0-2 (0-1). Liga portugalska - 33. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 33. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 14 maja, zespół FC Paços przegrał z Vicente 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze.

Pedro Marques 52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 meczów jedenastka FC Paços wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vicente w 11. minucie spotkania, gdy Lourency strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Pedro Marques.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vicente.

Zespół FC Paços ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Pedro Marques.

W 54. minucie João Amaral został zastąpiony przez Héldera Ferreirę. Niedługo później trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł João Pedro, a murawę opuścił Bruno Costa. Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Douglas Tanque, zawodnik gospodarzy.

W tej samej minucie w zespole FC Paços doszło do zmiany. Marcelo wszedł za Maracása. A kibice Vicente nie mogli już doczekać się wprowadzenia Samuela Lina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Lourency. W 86. minucie sędzia pokazał kartkę Marcelowi z FC Paços.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Rodrigo de Souza Prado
76′ Jóbson de Brito Gonzaga
Rúben Miguel Marques dos Santos Fernandes
Pedro Miguel Braga Rebocho
João Carlos Araújo Fonseca Silva
55′ Matchoi Bobó Djaló
Vitor Carvalho Vieira
72′ Bruno Xavier Almeida Costa
Antoine Léautey
Stephen Antunes Eustáquio
Pedro Filipe Barbosa Moreira90′
54′ José Uilton Silva de Jesus
Lourency do Nascimento Rodrigues  11′ 81′
76′ Douglas Willian da Silva Souza
Joaquim Claude Gonçalves Araújo81′
54′ Joao Pedro Reis Amaral
Pedro David Rosendo Marques  52′ 90′
Jordi Martins Almeida
Quentin Beunardeau
76′ 86′ Marcelo dos Santos Ferreira
Diogo da Costa Silva90′
Fernando Manuel Ferreira Fonseca
Henrique Martins Gomes
Abbas Ibrahim
Paulo Sérgio Mota90′
55′ Luíz Carlos Martins Moreira
Ygor Nogueira de Paula
54′ Hélder José Castro Ferreira
Lucas da Silva Izidoro81′
Adriano Duarte Castanheira
Kanya Fujimoto90′
54′ Luther Wesley Singh
Samuel Dias Lino81′
72′ João Pedro Sousa Silva
Miullen Nathã Felício Carvalho

Arbiter nie ukarał piłkarzy Vicente żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.