FC Paços de Ferreira - FC Arouca 0-0. Liga portugalska - 9. kolejka Primeira Liga

24 października na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze odbył się mecz 9. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami FC Paços i FC Arouca. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 1 786 widzów.

9. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-10-24 16:30 | Stadion: Estádio da Capital do Móvel | Widzów: 1786 | Arbiter: António Emanuel Carvalho Nobre
FC Paços de Ferreira
FC Arouca
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół FC Paços wygrał aż trzy razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie za Marca Baixinha wszedł Flávio Ramos.

W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nuna Santosa z FC Paços, a w 33. minucie Arsénia z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół FC Paços wyszedł w zmienionym składzie, za Stephena Antunesa wszedł Mohamed Diaby. W 53. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Denílsonowi z drużyny gospodarzy.

W 55. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nuno Santos osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 14. minucie. W 57. minucie żółtą kartką został ukarany Hélder Ferreira, piłkarz gospodarzy. Kibice FC Paços nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juana Delgadę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Hélder Ferreira.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Antunesa, zawodnika FC Paços. W tej samej minucie trener FC Arouca postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Pedro Moreirę. Na boisko wszedł Pité, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie Antunes został zmieniony przez Zé Uiltona, a za Mohameda Diaby'ego wszedł na boisko Abbas Ibrahim, co miało wzmocnić zespół FC Paços. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arsénia na Odaya Dabagha.

Od 88. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Paços i jedną drużynie przeciwnej.

Thales Bento Oleques
9′ Marco João Costa Baixinho
Abdoulaye Ba
Jóbson de Brito Gonzaga
João Othávio Basso90′
68′ 76′ Vitorino Antunes
Mateus Quaresma Correia
46′ Stephen Antunes Eustáquio
Jules Christ Eboue Kouassi
57′ 60′ Hélder José Castro Ferreira
André Watshini Bukia
Lucas da Silva de Jesus
Arsénio Martins Lafuerte Nunes33′ 80′
Luíz Carlos Martins Moreira
Leandro Miguel Pereira da Silva
14′ 55′ Nuno Miguel Valente Santos
Pedro Manuel da Silva Moreira68′
53′ Denílson Pereira Júnior
André Oliveira Silva
Igor Vekič
Norbert Alexandre Haymamba
9′ Flávio da Silva Ramos
Gastón Matías Campi
Jorge Fernando dos Santos Silva
Tiago Filipe Alves Araújo
46′ 76′ Mohamed Lamine Diaby
Marco Paulo da Silva Soares
Matchoi Bobó Djaló
Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo68′
76′ 90′ Abbas Ibrahim
Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
60′ 88′ Juan Antonio Delgado Baeza
Eugeni Valderrama Domènech
76′ José Uilton Silva de Jesus
Adílio Correia dos Santos
João Pedro Sousa Silva
Oday Dabbagh80′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze FC Paços dostali w meczu sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna FC Paços wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.