FC Paços de Ferreira - CS Marítimo Funchal 1-1 (1-1). Liga portugalska - 32. kolejka Primeira Liga

W starciu 32. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 9 maja, zespół FC Paços zremisował z CS Marítimo 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze.

32. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-09 16:00 | Stadion: Estádio da Capital do Móvel | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
FC Paços de Ferreira
CS Marítimo Funchal
1
1
Luíz Carlos 12'
J. Tagueu 40'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 meczów jedenastka FC Paços wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze FC Paços nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie bramkę zdobył Luíz Carlos. Asystę zanotował Hélder Ferreira.

Jedenastka CS Marítimo nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Diederrick Tagueu. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Cláudio Winck.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener CS Marítimo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rúbena Maceda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Rafik Guitane. W 61. minucie João Pedro został zmieniony przez Douglasa Tanquego.

W tej samej minucie trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Zé Uilton, a murawę opuścił Hélder Ferreira. Od 67 minuty boisko opuścili zawodnicy CS Marítimo: Edgar Costa, Jorge Correa, Diederrick Tagueu, na ich miejsce weszli: Tim Söderström, Milson, Ali Alipour. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce João Amarala, Luíza Carlosa zajęli: Luther Singh, Matchoi Djaló. Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Amir Abedzadeh
88′ Fernando Manuel Ferreira Fonseca
Fábio Diogo Agrela Ferreira
 12′ 74′ Luíz Carlos Martins Moreira
Rafik Guitane46′
90′ Bruno Xavier Almeida Costa
Pedro Henrique Rocha Pelágio
Stephen Antunes Eustáquio
Franck-Yves Bambock84′
61′ Hélder José Castro Ferreira
José Edgar Andrade da Costa67′
61′ João Pedro Sousa Silva
Diederrick Joel Tagueu Tadjo  40′ 90′
74′ Joao Pedro Reis Amaral
Marcelo Hermes
74′ Matchoi Bobó Djaló
Stefano Beltrame
Abbas Ibrahim
Felício Mendes João Milson85′
61′ 83′ Douglas Willian da Silva Souza
Tim Söderström67′
Dor Jan
Ali Alipour90′
61′ José Uilton Silva de Jesus
Rúben Daniel Fonseca Macedo46′
74′ Luther Wesley Singh

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom CS Marítimo przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.