FC Famalicão - Portimonense SC 0-3 (0-2). Liga portugalska - 12. kolejka Primeira Liga

27 listopada na Estádio Municipal 22 de Junho w Vili Novach de Famalicão odbyło się spotkanie 12. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Famalicao i Porimonense. Mecz zakończył się zwycięstwem Porimonense 3-0. Na stadionie stawiło się 3 111 widzów.

12. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-11-27 16:30 | Stadion: Estádio Municipal 22 de Junho | Widzów: 3111 | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Aylton Boa Morte 70'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Porimonense wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 23. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Famalicao Alexandre Penetra.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porimonense w 39. minucie spotkania, gdy Carlinhos zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Shoya Nakajima.

Drugą połowę jedenastka Famalicao rozpoczęła w zmienionym składzie, za Charles'a Mongindę wszedł Marcos Paulo. Trener Famalicao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł David Tavares, a murawę opuścił Pedro Brazão.

Na drugą połowę drużyna Famalicao wyszła w zmienionym składzie, za Ivána Jaimego wszedł Heriberto Tavares. Między 54. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Porimonense. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Porimonense postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ivána Angula wszedł Filipe Relvas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aylton Morte wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porimonense, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomógł Fahd Moufi.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Iva Rodriguesa, zawodnika gospodarzy. W 77. minucie za Iva Rodriguesa wszedł Bruno Rodrigues. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Fahd Moufi
23′ (samob.) Alexandre Manuel Penetra Correia
Willyan da Silva Rocha59′
Alex de Oliveira Nascimento
Pedro Henrique de Oliveira Correia
77′ Adrián Marín Gómez
Fali Candé
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Carlos Vinícius Santos de Jesus  39′ 90′
75′ 77′ Ivo Tiago dos Santos Rodrigues
Aylton Filipe Boa Morte  70′ 90′
46′ Iván Jaime Pajuelo
Iván Darío Angulo Cortés54′ 70′
46′ Charles Monginda Pickel
Pedro Miguel Cunha Sá62′
46′ Pedro David Brazão Teixeira
Wilinton Aponza Carabali85′
77′ Hernán De La Fuente
Ewerton da Silva Pereira90′
Lawrence Ofori
Gilbert Gianelli Imbula Wanga85′
46′ David José Gomes Oliveira Tavares
Abraham Marcus
46′ Heriberto Moreno Borges Tavares
Lucas Queiroz Canteiro
46′ Marcos Paulo Costa do Nascimento
Renato Barbosa dos Santos Júnior
77′ Bruno Rafael Rodrigues do Nascimento
Anderson de Oliveira da Silva90′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.