FC Famalicão - Portimonense SC 0-1 (0-1). Liga portugalska - 27. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 27. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 18 kwietnia, zespół Famalicao przegrał z Porimonense 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Estádio Municipal 22 de Junho w Vili Novach de Famalicão.

27. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-18 16:00 | Stadion: Estádio Municipal 22 de Junho | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
FC Famalicão
Portimonense SC
0
1
Beto 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Porimonense wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie Willyan został zmieniony przez Pedro Sá.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Pedro Sá z Porimonense. Była to 42. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Beto dla jedenastki Porimonense. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porimonense.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Famalicao doszło do zmiany. Alexandre Guedes wszedł za Gustava Assunção. Trener Famalicao wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jhonatę Roberta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Iván Jaime.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Porimonense: Ewertonowi w 72. i Kokiemu Anzaiemu w 78. minucie. Chwilę później trener Porimonense postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ewertona wszedł Lucas Tagliapietra, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. W 90. minucie arbiter ukarał kartkami Dioga Figueirasa z Famalicao i Lucasa Tagliapietrę, Henrique z jedenastki gości.

Samuel Portugal Lima
90′ Diogo Figueiras
Fahd Moufi
Diogo Lucas Queirós
Lucas Possignolo
Patrick William Sá de Oliveira
Maurício de Carvalho Antônio
75′ Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
Fali Candé
Gil Bastião Dias
Willyan da Silva Rocha13′
76′ Manuel Ugarte Ribeiro
Koki Anzai78′ 90′
85′ Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Aylton Filipe Boa Morte90′
65′ Iván Jaime Pajuelo
Dener Gomes Clemente
65′ Gustavo Enrique Giordano Amaro Assunção da Silva
Henrique Gelain Custódio90′ 90′
85′ Bozhidar Boykov Kraev
Pedro Miguel Cunha Sá13′ 42′
Joaquín Nicolás Pereyra
Denis-Will Poha
76′ João Roberto Rota Neto
Lucas Queiroz Canteiro
65′ Jhonata Robert Alves da Silva
Anderson de Oliveira da Silva90′
65′ Alexandre Xavier Pereira Guedes
Fabricio dos Santos Messias90′
75′ Carlos Fernando Valenzuela
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.