FC Famalicão - FC Paços de Ferreira 2-0 (1-0). Liga portugalska - 25. kolejka Primeira Liga

W starciu 25. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 4 kwietnia, drużyna Famalicao wygrała z FC Paços 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Estádio Municipal 22 de Junho w Vili Novach de Famalicão.

25. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-04 21:00 | Stadion: Estádio Municipal 22 de Junho | Arbiter: Nuno Miguel Serrano Almeida
FC Famalicão
FC Paços de Ferreira
2
0
Anderson Silva 41'
Iván Jaime 64'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna FC Paços wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Famalicao w 41. minucie spotkania, gdy Anderson Silva zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Rúben Vinagre.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Famalicao.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę dostał Maracás, zawodnik FC Paços. Kibice FC Paços nie mogli już doczekać się wprowadzenia Zé Uiltona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Adriano Castanheira.

W 59. minucie Luíz Carlos zastąpił João Amarala.

Zespół FC Paços ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Iván Jaime. Asystę zaliczył Gil Dias.

Po chwili trener Famalicao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Carlos Valenzuela, a murawę opuścił Heriberto Tavares. Od 77. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej. Od 79 minuty boisko opuścili zawodnicy FC Paços: Hélder Ferreira, Bruno Costa, Maracás, na ich miejsce weszli: Dor Jan, Abbas Ibrahim, Pedro Marques. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ivána Jaimego, Andersona Silvy zajęli: Bozhidar Boykov, Leonardo Campana.

W ósmej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Douglas Tanque osłabiając zespół FC Paços. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w tej samej minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Fernando Manuel Ferreira Fonseca
90′ Riccieli Eduardo da Silva Júnior
Hélder José Castro Ferreira79′ 79′
74′ Heriberto Moreno Borges Tavares
Bruno Xavier Almeida Costa84′ 88′
Manuel Ugarte Ribeiro
Adriano Duarte Castanheira59′
 41′ 90′ Anderson Oliveira Silva
Luíz Carlos Martins Moreira59′
 64′ 81′ Iván Jaime Pajuelo
Joao Pedro Reis Amaral59′
81′ Bozhidar Kraev
Martín Manuel Calderón Gómez
Joaquín Nicolás Pereyra
Matchoi Bobó Djaló
Jhonata Robert Alves da Silva
Abbas Ibrahim88′
90′ Leonardo Campana Romero
Dor Jan79′
74′ 77′ Carlos Fernando Valenzuela
José Uilton Silva de Jesus59′

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom FC Paços, a piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Zespół Famalicao w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.