FC Famalicão - CS Marítimo Funchal 0-0. Liga portugalska - 6. kolejka Primeira Liga

18 września na Estádio Municipal 22 de Junho w Vili Novach de Famalicão odbył się mecz 6. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Famalicao i CS Marítimo. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 2 014 widzów.

6. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-09-18 16:30 | Stadion: Estádio Municipal 22 de Junho | Widzów: 2014 | Arbiter: Vitor Jorge Fernandes Ferreira
FC Famalicão
CS Marítimo Funchal
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Famalicao wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Iva Rodriguesa z Famalicao, a w 43. minucie Léo Andradego z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie kartkę dostał Zainadine Júnior z drużyny gości. W 59. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gospodarzy.

W 64. minucie Ricardinho został zastąpiony przez Rúbena Maceda. Między 64. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Famalicao: Marcos Paulo, Iván Jaime, na ich miejsce weszli: Bruno Rodrigues, David Tavares. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Henrique, Dioga Mendesa zajęli: Rafik Guitane, Iván Rossi. W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pêpê Rodriguesa z Famalicao, a w 77. minucie Fábia Chinę z drużyny przeciwnej.

Trener Famalicao postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Pêpê Rodriguesa i na pole gry wprowadził napastnika Pedro Marquesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Davida Tavaresa, piłkarza gospodarzy.

Pedro Henrique Rocha Pelágio
59′ (k.) 38′ Ivo Tiago dos Santos Rodrigues
Ali Alipour
68′ Marcos Paulo Costa do Nascimento
Henrique Roberto Rafael64′
74′ 81′ Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Diogo Alexandre Almeida Mendes69′
76′ Iván Jaime Pajuelo
Iván Rossi69′
76′ 90′ David José Gomes Oliveira Tavares
José Edgar Andrade da Costa
Pedro David Brazão Teixeira
Clésio Bauque85′
68′ Bruno Rafael Rodrigues do Nascimento
Rúben Daniel Fonseca Macedo64′
81′ Pedro David Rosendo Marques
Rafik Guitane64′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Famalicao. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka CS Marítimo w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.