FC Famalicão - CD Santa Clara 1-0 (0-0). Liga portugalska - 31. kolejka Primeira Liga

7 maja na Estádio Municipal 22 de Junho w Vili Novach de Famalicão odbył się mecz 31. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Famalicao i Santa Clara. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Famalicao 1-0.

31. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-07 20:00 | Stadion: Estádio Municipal 22 de Junho | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
FC Famalicão
CD Santa Clara
1
0
Ivo Rodrigues 82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Famalicao wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 13. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 35. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nené osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w tej samej minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Famalicao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Alexandre Guedes, a murawę opuścił Manuel Ugarte. W 61. minucie Iván Jaime zastąpił Bozhidara Boykova.

W 62. minucie Ukra został zmieniony przez Andersona Carvalhę, co miało wzmocnić drużynę Santa Clara. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rúbena Vinagrego na Carlosa Valenzuelę w 74. minucie oraz Srđana Babicia na Dioga Queirósa w tej samej minucie. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alexandre Guedesa z Famalicao, a w 77. minucie Marca Pereirę z drużyny przeciwnej. Kibice Santa Clara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cryzana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Rui Costa.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Santa Clara doszło do zmiany. Costinha wszedł za Carlosa. W 82. minucie żółtą kartkę obejrzał Pierre Sagna z drużyny gości.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Famalicao zdobył z karnego Ivo Rodrigues. W 85. minucie Lincoln został zmieniony przez Allana, a za Mansura wszedł na boisko João Afonso, co miało wzmocnić zespół Santa Clara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andersona Silvę na Gustava Assunção.

Od 88. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Famalicao i jedną drużynie przeciwnej. Pierre Sagna z Santa Clara w ósmej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 82. minucie.

Pierre Emmanuel Sagna82′ 90′
21′ Riccieli Eduardo da Silva Júnior
Fabio Cardoso
74′ Srđan Babić
Mikel Villanueva Álvarez13′
74′ Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
Joeliton Lima Santos85′
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Rui Filipe da Cunha Correia35′ 35′
 82′ (k.) Ivo Tiago dos Santos Rodrigues
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior79′
Gil Bastião Dias
Andre Filipe Ukra62′
60′ Manuel Ugarte Ribeiro
Hidemasa Morita
61′ Iván Jaime Pajuelo
Lincoln Henrique Oliveira dos Santos85′
86′ Anderson Oliveira Silva
Rui Pedro Silva Costa79′
Ivan Zlobin
André Filipe Magalhães Ribeiro Ferreira
Edwin Alberto Herrera Hernandez
João Ricardo da Silva Afonso85′
74′ 90′ Diogo Lucas Queirós
Rafael António Figueiredo Ramos
86′ Gustavo Enrique Giordano Amaro Assunção da Silva
Anderson de Carvalho Santos62′
61′ Bozhidar Kraev
Rúben Alexandre Gomes Oliveira
João Roberto Rota Neto
João José Pereira da Costa79′
Heriberto Moreno Borges Tavares
Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos79′ 90′
60′ 65′ Alexandre Xavier Pereira Guedes
Allano Brendon de Souza Lima85′
74′ 88′ Carlos Fernando Valenzuela
Jean Patric Lima dos Reis

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Santa Clara dostali w meczu pięć żółtych kartek i dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.