FC Famalicão - CD Nacional Funchal 3-0 (1-0). Liga portugalska - 33. kolejka Primeira Liga

16 maja na Estádio Municipal 22 de Junho w Vili Novach de Famalicão odbył się pojedynek 33. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Famalicao i Nacionalu Funchal. Mecz zakończył się zwycięstwem Famalicao 3-0.

33. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-16 16:00 | Stadion: Estádio Municipal 22 de Junho | Arbiter: André Filipe Domingues Narciso
C. Valenzuela 80'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Nacionalu Funchal.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Famalicao w 39. minucie spotkania, gdy Ivo Rodrigues zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Gil Dias.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Júlio César z drużyny gości. Była to 44. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Famalicao.

Drugą połowę drużyna Nacionalu Funchal rozpoczęła w zmienionym składzie, za João Vigária wszedł Kenji Gorré. Trener Nacionalu Funchal wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ébera Bessę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Rúben Micael.

W 53. minucie arbiter przyznał kartkę Gilowi Diasowi z Famalicao. Po chwili trener Famalicao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Heriberto Tavares, a murawę opuścił Gil Dias. W tej samej minucie za Bozhidara Boykova wszedł Iván Jaime.

Między 62. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Nacionalu Funchal: Rúben Freitas, Abdullahi Alhassan, Pedro Mendes, na ich miejsce weszli: Witi, Mabrouk Rouai, Bryan Róchez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Manuela Ugartego, Alexandre Guedesa zajęli: Gustavo Assunção, Carlos Valenzuela.

Zespół Nacionalu Funchal ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania nie dał szans obrony bramkarzowi Iván Jaime. Asystę zaliczył Heriberto Tavares.

Prawie natychmiast Carlos Valenzuela wywołał eksplozję radości wśród kibiców Famalicao, strzelając kolejnego gola w 80. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Ivo Rodrigues.

W 83. minucie kartkę dostał Heriberto Tavares, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie w drużynie Famalicao doszło do zmiany. João Neto wszedł za Iva Rodriguesa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Larry Azouni
75′ Manuel Ugarte Ribeiro
Rúben Diogo Francisco Freitas62′
 39′ 83′ Ivo Tiago dos Santos Rodrigues
João Miguel Ribeiro Vigário46′
53′ 59′ Gil Bastião Dias
Micael Ruben46′
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Abdullahi Ibrahim Alhassan67′
59′ Bozhidar Boykov Kraev
Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes76′
75′ Alexandre Xavier Pereira Guedes
Witiness Chimoio Joao Quembo62′
75′ Gustavo Enrique Giordano Amaro Assunção da Silva
Vladan Danilović
59′  77′ Iván Jaime Pajuelo
Éber Henrique Ferreira de Bessa46′
83′ João Roberto Rota Neto
Kenji Joel Gorré46′
59′ 83′ Heriberto Moreno Borges Tavares
Mabrouk Haiça Rouai67′
Anderson Oliveira Silva
Gergely Bobál
75′  80′ Carlos Fernando Valenzuela
Bryan Giovanni Róchez Mejia76′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.