FC Arouca - UD Oliveirense 3-0 (2-0). Liga portugalska - 28. kolejka Segunda Liga

11 kwietnia na Estádio Municipal de Arouca odbył się mecz 28. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami FC Arouca i Oliveirense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Arouca 3-0.

28. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-04-11 21:30 | Stadion: Estádio Municipal de Arouca | Arbiter: Hélder Miguel Azevedo Malheiro
Adílio Santos 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć jedenastka Oliveirense wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie arbiter pokazał kartkę Stevenowi Pereirze, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Arouca w 33. minucie spotkania, gdy André Watshini strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Drużyna Oliveirense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył André Silva. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Trener Oliveirense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Miguel Lima, a murawę opuścił Wilson Kenidy. Drugą połowę drużyna Oliveirense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sele'a Davou, Filipe Alvesa weszli Thalis, Luisinho.

Między 63. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 71. minucie André Watshini zastąpił Adília Santosa. W 80. minucie w jedenastce FC Arouca doszło do zmiany. Marco Soares wszedł za Pitégo.

Trener FC Arouca wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Heliardę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić André Silva. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola. W 83. minucie Michel został zmieniony przez Antónia Gomesa, co miało wzmocnić jedenastkę Oliveirense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leandra Silvę na Yawa Mosesa oraz Arsénia na Quaresmę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej trzeciej minucie spotkania celnym strzałem popisał się Adílio Santos. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Pedro Henrique Vittori El Kadri
70′ Pedro Manuel da Silva Moreira
Leonardo Alves Sao Pedro de Jesus
80′ Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo
Michel Barbosa de Lima83′
90′ Leandro Miguel Pereira da Silva
Sele Davou46′
90′ Arsénio Martins Lafuerte Nunes
Filipe Goncalves
 45′ 65′ 80′ André Oliveira Silva
Wilson Kenidy Correia Silva46′
 33′ 71′ André Watshini Bukia
Dionathã da Silva
Fernando Augusto de Castro Ribeiro
Júlio Manuel Pires Coelho
Bruno Gonçalves do Prado
Pedro Miguel Ruas Machado
90′ Mateus Quaresma Correia
Thalis Henrique Cantanhede46′
80′ Marco Paulo da Silva Soares
Hugo da Silva Oliveira
90′ Yaw Moses
Luis Carlos dos Santos Amorim46′
Mauro Andrés Caballero Aguilera
Pedro Tavares Ferreira
71′  90′ Adílio Correia dos Santos
João Miguel Fernandes de Lima46′
Gildo Olímpio Sena Monteiro
António Pedro Pina Gomes83′
80′ Heliardo Vieira da Silva

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Oliveirense w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.