FC Arouca - SC Covilha 1-0 (0-0). Liga portugalska - 12. kolejka Segunda Liga

W spotkaniu 12. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 20 grudnia, drużyna FC Arouca zwyciężyła z Covilha 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estádio Municipal de Arouca.

12. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-12-20 17:00 | Stadion: Estádio Municipal de Arouca | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
FC Arouca
SC Covilha
1
0
A. Bukia 57'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leandra Silvę z FC Arouca, a w 25. minucie Filipe Cardosa z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Covilha wyszedł w zmienionym składzie, za Areiasa wszedł Inters Gui. Trener Covilha postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Deivison, a murawę opuścił Gilberto Silva.

Dopiero w drugiej połowie André Watshini wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Arouca, zdobywając bramkę w 57. minucie starcia. W 61. minucie Lewis Mbah zastąpił Inusaha Adama.

A kibice FC Arouca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nuna Rodriguesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Leandro Silva. W 73. minucie Gleison został zmieniony przez Leo, a za Mohameda Ndao wszedł na boisko Abdoulaye Daffé, co miało wzmocnić zespół Covilha. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając André Watshiniego na Lawrence'a Oforiego oraz Pedro Moreirę na Yawa Mosesa.

Jean Felipe Nogueira da Silva
86′ Pedro Manuel da Silva Moreira
Filipe Couto Cardoso25′
Marco Paulo da Silva Soares
Mohamed Lamine Ndao79′
11′ 69′ Leandro Miguel Pereira da Silva
Gilberto Manuel Pereira da Silva46′
Adílio Correia dos Santos
Gleison Wilson Da Silva Moreira73′
André Oliveira Silva
Rui Manuel Linhares Areias46′
 57′ 75′ André Watshini Bukia
Idrissa Mandiang
86′ Yaw Moses
Inusah Adam61′
75′ Lawrence Ofori
Deivison William Borges46′
69′ Nuno Miguel Santos Rodrigues
Abdoulaye Daffé79′
Gildo Olímpio Sena Monteiro
Leonardo Ferreira Cá73′
Heliardo Vieira da Silva
Inters Auxence Gui46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna FC Arouca w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.