FC Arouca - Porto II 2-3 (1-3). Liga portugalska - 10. kolejka Segunda Liga

29 listopada na Estádio Municipal de Arouca odbyło się starcie 10. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami FC Arouca i Porto II. Mecz zakończył się zwycięstwem Porto II 3-2.

10. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-11-29 16:00 | Stadion: Estádio Municipal de Arouca | Arbiter: João Filipe Malheiro Pinto
D. Loader 21',31'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna FC Arouca wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Porto II objęła prowadzenie. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Francisco Conceição. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Porto II, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie wynik na 0-2 podwyższył Daniel Edi-Mesumbe.

W 23. minucie sędzia pokazał kartkę Danielowi Ediemu-Mesumbe'owi z drużyny gości.

Zawodnicy FC Arouca szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się André Silva.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto II w 31. minucie spotkania, gdy Daniel Edi-Mesumbe strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Adílio Santos, zawodnik FC Arouca.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie Marco Soares zastąpił Nuna Rodriguesa. W tej samej minucie Diogo Costa został zmieniony przez Lawrence'a Oforiego, a za Pedro Moreirę wszedł na boisko Heliardo, co miało wzmocnić drużynę FC Arouca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gonçala Borgesa na Mora Ndiayego.

Między 59. a 68. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Porto II. Niedługo później trener Porto II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Igor Cássio, a murawę opuścił Daniel Edi-Mesumbe. Na osiem minut przed zakończeniem meczu w zespole Porto II doszło do zmiany. Rafael Pereira wszedł za Francisca Conceição.

Trener FC Arouca postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Quaresmę i na pole gry wprowadził napastnika Júniora Senę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie bramkę kontaktową zdobył Heliardo.

W piątej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Heliardo, piłkarz gospodarzy. Zespołowi FC Arouca zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Porto II.

Goncalo Brandao68′
56′ Diogo Filipe Oliveira da Costa
Rodrigo Fernandes da Conceição
85′ Mateus Quaresma Correia
Tiago Manuel Maio Matos
73′ Pedro Manuel da Silva Moreira
João Marcelo Messias Ferreira
56′ Marco Paulo da Silva Soares
Johan Arath Gómez
Leandro Miguel Pereira da Silva
Rodrigo Ribeiro Valente
45′ Adílio Correia dos Santos
Gonçalo Oscar Albuquerque Borges64′ 63′
 25′ André Oliveira Silva
Diogo Dias Ressurreição
56′ Lawrence Ofori
Mor Ndiaye63′
56′ Nuno Miguel Santos Rodrigues
Rafael Reis Pereira82′
85′ Gildo Olímpio Sena Monteiro
Kelvin Owusu Boateng
73′  85′ 90′ Heliardo Vieira da Silva
Igor Cássio Vieira dos Santos75′

Przewaga zespołu FC Arouca w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Porto II, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka FC Arouca w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.